Як стати щасливою людиною!

Що таке щастя за своєю суттю?

Задоволеність власним життям. Але життя нас не влаштовує, і ми відчуваємо себе нещасними. Часто тому, що не знаємо деяких важливих речей.

Як стати щасливою людиною?

Найімовірніше треба стати мудрим, тобто пізнати «закони» світу, аксіоми, які допоможуть неупереджено оцінювати свої досягнення і невдачі. Що ж це за істини?

1. Думки – це енергія, що творить наше життя. Переконання в тому, що свідомість і дійсність – дві незв’язані між собою реальності, суперечить фактам і сучасній науці. Думка – це імпульс, енергія, здатна матеріалізуватися. Наша свідомість і підсвідомість формують реальність нашого життя. Ви можете бути здоровими, щасливими, успішними тільки в тому випадку, якщо сприймаєте світ позитивно і вірите в себе.

Вас зрадили? Ви перестаєте вірити в щирі відносини, любов і, закономірно, що вона до вас не приходить. Ви багато страждали і не вірите в щастя? Це невіра і позбавляє вас можливості бути щасливим. Постійне невдоволення оточуючими, незадоволеність роботою, відсутність мрії перетворює вас у песиміста. Невдоволення, злість, образи, гнів, агресія провокує хвороби.


2. У нашому житті немає нічого випадкового. Усяка подія має свою причину. Випадковість – це закономірність, причин якої ми не розуміємо. Все, на наш погляд випадкове, має своє коріння: щось визначається нашим народженням, щось є наслідком наших думок і вчинків. Всі, хто нас оточує, закономірно виявляються поряд з нами. Це люди, що задовольняють наші потреби (навіть неусвідомлювані), що відображають нас самих. Доля і карма існує. Але вона дістається нам невипадково, і на питання «Чому?», «За що?» Є відповіді. Якщо ви постараєтеся зрозуміти себе і своє минуле, то багато що проясниться. І як тільки стають ясними причини того, що відбувається, з’являється можливість змінити траєкторію свого життя.

3. Кожен з нас має те, чому відповідає. Природа завжди прагне до рівноваги, у Всесвіті діє принцип відповідності. І людина перебуває в полі дії цього закону, навіть якщо ми не підозрюємо про його існування. Кожна людина отримує те, чого потребує і що заслуговує. Це стосується і здоров’я, і досягнень, і особистих відносин.

Звичайно, завжди хочеться більшого і найкращого. І мало кого хвилює питання: «А чи гідний я? Чи заслужив?» Якщо вам здається, що життя до вас несправедливе, задумайтеся над словами великої матері Терези: «Чим більше людина відкриває в собі краси, любові, доброти, мудрості, тим більше він бачить їх в навколишньому світі.

Якщо людині здається  що в світі чогось не існує, це означає, що цього немає в його душі». Щоб отримати, треба віддати. Щоб бути коханим, треба навчитися кохати самому. Щоб бути щасливим, треба відповідати своєму призначенню (внутрішньому «я», своїм можливостях і талантам), своїм мріям і цілям (пізнати себе), своїм коханим (бути гідним їх).

Йдучи проти природи, ми займаємося не тим, до чого призначені, граємо ролі, чужі нам, не відповідаємо часу, обставинам, один одному, тим самим порушуючи гармонію і руйнуючи своє щастя. 

4. Матеріальне достаток і влада роблять щасливим ненадовго. Опитування багатьох зі списку журналу Forbes показало, що ці мільярдери і мільйонери не щасливіші звичайних людей. Це по-перше.

По-друге, закону потреб має місце бути: чим більше є, тим більше хочеться.

По-третє, навіть якщо уявити, що ви всім задоволені, то ця ейфорія не триватиме довго. Ніщо не вічне під місяцем, і одного разу ви можете позбутися того, чим володієте. Або розчаруєтеся в цінностях, яким поклонялися. Все здасться порожнім. І ви знову ставите питанням – як стати щасливою людиною.

Фізіологи знають, що природа розвиває людину до 25 років. Після цього починається природне згасання. І тільки духовний розвиток, робота над собою здатна завжди наповнювати життя сенсом. Вічного і непорушного щастя не існує. Людина відчуває себе щасливим, коли вона усвідомлює і реалізує свої можливості, рухається до мети, до мрії. Щастя – це розвиток, прагнення, діяльність духу, творчість. 

5. «Благословенні труднощі, бо ми ними ростемо». Життя може посилати людині випробування хворобами, бідністю, невдачами чи багатством, владою, вседозволеністю. І подальша доля людини залежить від того, як він з цими випробуваннями впорається. Так, один бідний чоловік скаржиться на долю, заздрить багатим і ненавидить їх. Життя так і проходить. Інший приймає таке життя, розуміючи, що є нещастя є і страшніше. Він наполегливо трудиться, прагне реалізувати задумане, і одного разу удача посміхається йому.

Життєві труднощі змушують бути винахідливими, проявляти волю, завзятість, розвивати свої природні задатки або освоювати незвідане. А сите благополуччя породжує гординю, лінь, неробств . «Якщо вам важко, значить, ви піднімаєтеся в гору, якщо легко, значить, котитесь вниз».

6. Світ не може існувати без зла. Світ існує і розвивається завдяки наявності протилежностей: здоров’я і хвороби, краса і неподобство, оптимізм і песимізм, добро і зло, смиренність і рішучість. Все пізнається в порівнянні. Одне відтіняє інше, дозволяє усвідомити цінність того, що втрачено. Людина починає прагнути до добра найчастіше після того, як зіткнувся зі злом, усвідомлює цінність того, що мав, після втрати.

Добро не можна принести в світ ні батогом, ні мечем, ні засудженням, ні тим більше ненавистю і агресією. «Кількість» добра можна збільшувати добрими справами, терпимістю, толерантністю, любов’ю, мудрістю. Спробуйте усвідомити і прийняти ці «закони» життя, почніть жити у відповідності з ними. І скоро зрозумієте, що стали мудрішими. І щасливішими.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: