Як стерилізувати банки в мікрохвильовці?

Про стерилізації банок на водяній бані або за допомогою кип’ятіння, ми знаємо з часів наших бабусь, а сьогодні давайте поговоримо про більш сучасний метод, а саме – як стерилізувати банки в мікрохвильовці.
 
Кожна господиня в розпал сезону овочів і фруктів намагається максимально забезпечити сім’ю заготовками на зиму. Варення, соління, соки і компоти, приготовані з свіжо зібраних ягід і фруктів, будуть радувати своїм смаком так само, як і свіжі ягоди. Важливим етапом у консервації є відбір правильних стиглих фруктів і їх приготування, згідно з рецептурою. Другим, не менш важливим пунктом, є підготовка і стерилізація тари і кришок. Необхідно ретельно перевірити цілісність банок для консервації. Банки не повинні містити сколів і тріщин, в іншому випадку вони лопнуть при стерилізації. Банки необхідно почистити харчовою содою і кілька разів сполоснути проточною водою. Кришки для консервації повинні бути цілі, без деформацій і подряпин. Якщо на кришці навіть незначна подряпина, то в процесі зберігання в законсервованому стані, іржа покриє всю внутрішню поверхню кришки.
 
Як стерилізувати банки в мікрохвильовці:
 
Розглянемо докладніше кілька варіантів:
 
Наливаємо в банки 50-100 мл води і ставимо в мікрохвильовку на 3-4 хвилини;

Ставимо в мікрохвильовку сухі банки і поряд з ними ставимо склянку з водою, час стерилізації – 3 хвилини;
 
Наливаємо в банку води на 1 см, і ставимо в мікрохвильовку на 3 хвилини, потрібна потужність – 800 Ватт;
 
Беремо кілька банок, наливаємо води по 1 см, встановлюємо їх на відстані одна від одного, і засікаємо час: 4-5 хвилин;
 
Ретельно миємо банки, і мокрими ставимо в мікрохвильовку, чекаємо до повного висихання (1-2 хв);
 
Великі банки  гранчастими краями стерилізуються на 1-2 хвилини довше;
 
Двох і трьох літрові банки необхідно покласти на бік, налити в них води і стерилізувати 3-4 хв;
 
Банки, заповнені овочами та фруктами, заливають маринадом, рівномірно розставляють на підставці і стерилізують з моменту закипання ще 2-3 хвилини;
 
Банки, заповнені овочами та фруктами, на 1\4 заповнюють маринадом, накривають скляними кришками і поміщають в мікрохвильовку на 2-3 хвилини (залежно від величини банки), потім виймають і заливають киплячим маринадом до верху.
 
Як стерилізувати банки в мікрохвильовці ми з вами розглянули, слід зазначити, що така стерилізація вигідно відрізняється швидкістю і відсутністю пара в приміщенні. Це особливо зручно, якщо консервація відбувається в міських квартирах. Такий метод дозволяє одночасно стерилізувати кілька банок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: