Як сушити гриби?

Сушка дозволяє зберегти в грибах більше корисних речовин, ніж маринування та заморозка. До того ж саме сухі гриби більш ароматні. Кілька сухих грибів в будь-якій страві, додадуть йому пікантний аромат.

Перед сушінням гриби не можна мити. Досить сухою ганчірочкою обтерти з усіх сторони і змести сліди лісу. Для сушки можна залишити тільки молоді гриби, без черв’яків і інших ушкоджень.

На сонці. Найкраще сушити гриби на сонці. Але варто пам’ятати, що для цього буде потрібно не менше тижня сонячної та спекотної погоди. Цінителі сухих грибів визнають, що тільки на сонці виходять найсмачніші гриби. Гриби нанизують на дріт так, щоб вони не торкались один з одним. Потім вивішують в місці, куди сонячні промені потрапляють весь день. На ніч гриби краще прибирати в будинок, щоб вони знову не відсиріли.

Зверху гриби краще укрити марлею, щоб захистити від мух і пилу. Також можна гриби викладати на теплу поверхню. Це може бути металевий дах, який нагрівається на сонці. Розстеліть чистий папір або тканину, а на неї викладіть гриби. Кілька днів такої сушки і гриби будуть готові.

На протязі. Якщо у вас є вдома горище або добре вентильоване сухе місце, то гриби можна сушити і там. Обов’язкова умова, повітря там повинно бути в постійному русі, ніякої вогкості і, звичайно, бруду.

У духовці. У міських умовах гриби сушать у звичайній духовці. Оптимальна температура для сушки – 50 градусів. На деко гриби викладають так, щоб вони не торкалися один з одним. Періодично гриби треба перевертати. Якщо у вас є решітка для сушки, тоді ця задача спрощується. Дверцята духовки можна трохи відкрити, так волога з грибів виходитиме легше. Тримати гриби в духовці слід до тих пір, поки з них перестане виходити волога.

У мікрохвильовці. Гриби, розрізані на часточки, розкладають на решітку. Сушити гриби варто мінімум на 100-180 Ватт потужності не більше 20 хвилин. Після цього грибам треба дати постояти і трохи підсохнути на повітрі 10-15 хвилин. Потім процедуру сушіння можна повторити. Після 2-х таких сеансів гриби доведеться трохи досушити на сонці або розкласти в добре провітрюваному місці.

В сушарці. Технічний прогрес не стоїть на місці. У магазинах побутової техніки можна зустріти спеціальні сушарки для овочів, грибів і фруктів. Напевно для багатьох цей варіант сушіння здасться найбільш простим з усіх запропонованих.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: