Як уберегтися від кишенькових злодіїв?

Звичайно, не знаєш, де тебе можуть «обчистити», але цілком реально бути поінформованим щодо того, як і де «працюють» кишенькові злодії. Попереджений – значить, озброєний! Зазвичай кишенькові злодії «працюють» там, де збирається досить велика кількість народу (на ринках, у магазинах, у транспорті). Зараз досить часто вони промишляють і на зупинках: коли підходить автобус або маршрутне таксі, вони (я кажу у множині, так як зазвичай кишенькові злодії «працюють» цілою організованою групою) створюють натовп, починають як би підштовхувати людину в автобус і в цей же час лізуть до нього в сумку або в кишеню. При цьому вони самі в транспорт не сідають, залишаються на зупинці. Також не рідкісні випадки, коли, прийшовши додому з ринку (речового або продуктового), можна виявити свою сумку порізаною вздовж і впоперек – це означає, що до сумки доклав руку злодій-кишеньковий. Іноді буває, що у нього не виходить витягти гаманець, але, як правило, він все-таки досягає своєї мети. Так що після такого походу на ринок не тільки можна залишитися без грошей, але ще й сумку можна буде відправляти у відро для сміття.
 
Як же вберегтися від такої напасті, як кишеньковий злодій? Перш за все, слід самим «Не роззявляти рота» і трохи поглядати по сторонах. Як правило, злодій спочатку придивляється до потенційної жертви, потім починає її «пасти» – ходить за нею як приклеєний, і коли та відвернеться, він тут же користується моментом, щоб обчистити. Тому, якщо ви помітите, що за вами хтось постійно ходить, візьміть сумку в руку (якщо вона у вас висить на плечі), а ще краще зупиніться біля прилавка, наче щось розглядаючи, і поспостерігайте непомітно за тим, хто викликав вашу підозру, нехай він пройде мимо. Якщо ж він теж зупинився, значить, слід «тримати вухо гостро» і якось від цього суб’єкта «відірватися». Наприклад, якщо ви вже точно впевнені, що ця людина вас «пасе», то можна пильно на нього подивитися, зазвичай це діє непогано і суб’єкт поспішає загубитися в натовпі. Також не рекомендується великі суми грошей тримати в гаманці. Краще покласти гроші у внутрішню кишеню піджака, або в середню кишеньку сумки. Крім того, не слід тримати всі гроші в одному місці, рекомендується розкласти їх по декількох місцях (але тільки не в зовнішні кишені). І ще: не спокушайте кишенькових злодіїв своїми відкритими сумками і не відкривайте свій гаманець на загальний огляд. Простіше кажучи, трохи менше «світіть» на вулиці свої цінні речі. Це стосується не тільки грошей, але й інших цінностей (мобільний телефон, золоті прикраси).
 

Якщо, наприклад, ви збираєтеся кудись поїхати, то приготуйте заздалегідь на проїзд необхідну суму, щоб потім її просто дістати з кишені (бажано, щоб кишеня застібалась на блискавку) і розплатитися за проїзд.
 
Порада для жінок: коли ви знаходити в людному місці, то не варто тримати сумку на плечі, краще взяти її в руки перед собою і притиснути до тіла.
 
Порада для чоловіків: гроші краще не зберігати в брючних кишенях (задніх і бічних), оскільки саме з них і починає вас «промацувати» кишеньковий злодій. Звичайно, якщо злодій – професіонал своєї справи, то куди б ви не заховали свою готівку, він її все одно знайде. Тому найвірніший спосіб вберегтися від злодія – це проявляти пильність і увагу. Якщо вас штовхнули – не полінуйтеся обернутися і пильно подивитися на того хто стоїть поруч з вами. Як правило, злодій, який потрапив під пильну увагу, не ризикуватиме і залишить вас у спокої.
 
Також, якщо ви стоїте в черзі або на зупинці, зверніть увагу на тих, хто стоїть поруч з вами. Пам’ятайте: злодієм може виявитися будь-яка людина – як десятирічна дитина, так і сімдесятилітня бабуся чи пристойний на вигляд чоловік у піджаку та краватці. Як правило, у злодія в руці завжди щось є: будь то піджак, що висить на руці або відкрита газета. Ці речі йому потрібні для того, щоб прикрити руку, якою він полізе в сумку жертви. Іноді злодії «працюють» у парі: один може відвернути жертву, інший в цей час її обчистить. Так що, перебуваючи в людних місцях, не забувайте проявляти пильність і дивіться трохи по сторонам.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: