Як укладати тротуарну плитку?

Тротуарна плитка стала вже для нас звичною справою, її зараз можна побачити скрізь і самих різних видів і кольорів. Вона є відмінною прикрасою будь-якої території. Якщо правильно підібрати колір, форму тип кладки, то вона гармонійно впишеться в будь-який інтер’єр і ландшафт.

Тротуарна плитка, не тільки облагороджує територію поблизу офісів, магазинів, банків, навколо будинку, а й несе високу функціональність. Вона морозостійка, легко миється і має приємний зовнішній вигляд.

У порівнянні з природним каменем тротуарна плитка набагато дешевше. Ціна залежить від кольору, форми та інших параметрів. Сучасна технологія виготовлення тротуарної плитки, надає їй високу міцність і стійкість до зношування.

Правильно укладена тротуарна плитка прослужить п’ятнадцять років і більше. З неї можна вистелити практично будь-яку ділянку, майданчик або сходи. Тротуарна плитка легко піддається ремонту в разі пошкодження якоїсь ділянки. Якщо бути більш лаконічним, то це хороший сучасний і гарний матеріал для облагородження території.

Тепер з приводу технологія укладання тротуарної плитки, вона досить таки проста і прочитавши цю статтю, укладати тротуарну плитку зможе кожен своїми руками. Для початку треба зробити підготовчі роботи:

Тротуарна плитка, укладання

 1. Розмічаємо і плануємо ділянку, де буде укладатися тротуарна плитка, щоб не було ям, різких ухилів і т.п. Далі готуємо місце для укладання плитки, робимо поглиблення на 15 см, щоб плитка була приблизно на одному рівні з газоном, коли вкладеться.
 2. Плануємо куди буде стікати вода і робимо відповідні ухили в потрібних місцях, краще щоб вона стікала по краях. Ухили можуть бути як поздовжні, так і поперечні.
 3. Робимо бордюри, для цього викопуємо неглибокий котлованчик, поміщаємо їх туди, засипаємо землею і утрамбовуємо, іноді їх закріплюють за допомогою бетону. Бордюри виставляємо по шнуру. Також є спеціальні підпори для бордюрів, які закріплюються з боку газону штирями.
 4. Натягуємо шнур, попередньо забивши кілочки, на рівні передбачуваної тротуарної плитки, це дозволить вам укладати плитку рівно. Шнурами треба користуватися постійно, особливо якщо у вас недостатньо досвіду.
 5. У підготовлену основу (поглиблення) засипаємо пісок або гранвідсів товщиною 5-7 см і проливаємо водою, для кращого ущільнення. Через 2-3 години вирівнюємо поверхню і робимо трамбування ділянки. Якщо ділянка сильно волога, трамбування робимо на наступний день. Ущільнення поверхні (трамбування) можна робити спеціальним трамбувальним апаратом або вручну, ручною трамбовкою.
 6. Повністю підготувавши поверхню для укладання – готуємо суху суміш, з цементу і піску, без додавання води. На ній ми і будемо укладати тротуарну плитку, співвідношення 1: 3, тобто 1 частина цементу марки 400-500 і 3 частини піску. Суміш ретельно перемішуємо в бетономішалці, або вручну.
 7. Далі, висипаємо цементно-піщану суміш на місце де будемо класти плитку і розрівнюємо правилом по всій поверхні, впираючись в обмежувачі (2 труби, круглі або квадратні), товщина шару суміші повинна бути 3-4 см.
 8. Тепер приступаємо до укладання тротуарної плитки, починаємо від бордюру, викладаємо перший ряд, пристукуючи її гумовим або дерев’яним молотком, далі кладемо другий ряд і т.д. Укладати треба таким чином, щоб не пом’яти поверхню, тобто від себе.
 9. Якщо тротуарна плитка в результаті трамбування просіла, її треба вийняти, підсипати ще сухої цементно-піщаної суміші і утрамбувати знову.
 10. Підрізування плитки, якщо потрібно, робиться в самому кінці кладки за допомогою болгарки і алмазного круга, або іншого пристосування,  (спеціальний ніж).
 11. Зробивши повністю всю укладку, дуже добре було б підрівняти поверхню тротуарної плитки трамбувальної машиною, «пройтися» по всій площі.
 12. Закінчивши трамбування, приступаємо до заповнення швів, сухою сумішшю, цементно-піщаної, іноді це роблять просто піском, а потім змочують водою.

Тепер все готово. Наостанок кілька рекомендацій, як доглядати за тротуарною плиткою. Її періодично треба чистити, мити, щоб вона виглядала красиво. Взимку плитку треба берегти, що не сколювати з неї лід за допомогою металевих лопат та інших предметів, треба прибирати з неї сніг.

Ще один важливий момент, якщо ви укладаете тротуарну плитку у себе вдома, куди будуть періодично заїжджати важкі вантажівки – зробіть під неї бетонну підмостках, інакше вона може сильно просісти.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: