Як уникнути алергії у дитини?

Стан екології, обтяжена спадковість, стрімка урбанізація, погіршення якості продуктів харчування і підміна природного штучним – неповний перелік факторів, які виводять поняття«алергія» на перші рядки в анти рейтингах педіатричних проблем сучасності. У ньому є такі, що непідвладні нашому впливу, наприклад, спадкові причини, коли у батьків, а іноді і у бабусь-дідусів відзначалися алергічні захворювання або епізоди алергії. 

 
Однак абсолютна більшість факторів розвитку алергії контрольовані.Щоб мінімізувати ризики, перш за все потрібно знати їх в обличчя.
 
Профілактика з народження 
 
Все найкраще в щасливій родині починається з моменту народження малюка, його першого крику, першого прикладання до грудей … Дуже важливо відзначити, що прикладання до грудей відіграє надзвичайну роль у майбутньому розвитку малюка. При самому першому викладанні немовляти на груди матері в родильному залі відбувається природне заселення мікрофлори в кишечник дитини. Це саме ті корисні бактерії, які будуть створювати правильний баланс мікрофлори в подальшому.
 
Під час перебування в пологовому будинку мамі з якихось причин змушені були призначити антибіотикотерапію?Дитина знаходився окремо від неї? З перших днів життя був переведений на штучне вигодовування? .. Це ті причини, які нерідко призводять до дисгармонійного розвитку популяції бактерій, що заселяють кишечник. Дисбактеріоз має безліч форм і проявів, однак клінічна картина алергії є одним з домінуючих симптомів. Кожен випадок повторюється алергії в ранньому віці має супроводжуватися бактеріологічним дослідженням випорожнень з проведення мантибіотикограми.
 
Що ти їси? 
 
Важливий чинник – це харчування мами (якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні). Головна рекомендація молодим мамам – бути пильними. Ви не відзначаєте висипань у дитини навіть після того, як з’їли потенційно алергенний продукт? Це ще не говорить про нормальну його сприйнятливості. Можлива перехресна реакція на схожі за структурою продукти надалі. 
 
Важливо знати, що розвиток алергії не залежить від дози залежного чинника, реакція може виникнути навіть на невелику кількість алергену, наприклад, на одну часточку апельсина або мандарина.

Геть добавки! 
 
Нерідко причиною алергічної непереносимості є не сам продукт, а ті харчові добавки, які «покращують» його якості: колір, запах, смак, термін зберігання. На жаль, ми живемо в такий час, коли довіряти етикетці практично на будь-якому продукті можна далеко не завжди.
 
Добрива, консерванти, спеціальні препарати для забезпечення тривалого перевезення та зберігання овочів і фруктів призводять до різкого збільшення антигенів, що викликають алергію у дітей. Вона може проявитися і у тих,у кого раніше не відзначалися подібні симптоми, у разі неконтрольованого надходження в організм навіть потенційно слабкої алергену.
 
Питання прикорму 
 
Важливо послідовно вводити прикорм, особливо в перший рік життя дитини. Вже давно переглянуті рекомендації щодо введення соків, не потрібно орієнтуватися на поради бабусь і дідусів, які переконані, що вводити їх слід в 1-2 місяці. Вводьте прикорм тільки на тлі повного здоров’я малюка, по можливості уникаючи збігу в часі нових продуктів і чергового епізоду прорізування зубів, супроводжуваного клінічною картиною. 
 
Навіть невелике зниження імунітету може перехресно позначитися на сприйнятливості до тих чи інших продуктів.
 
Розпізнай і дій 
 
Самими першими симптомами харчової алергії можуть стати шкірні висипання,свербіж, почервоніння та набрякання носа, нежить, почервоніння очей та сльозотечу.Однак висипання на шкірі – не найнебезпечніша реакція організму. Якщо не приділяти належної уваги симптоматиці, надалі проста на перший погляд харчова алергія переросте в хронічні обструктивні бронхіти і бронхіальну астму. Тому не лінуйтеся зайвий раз звертатися в поліклініку і чітко дотримуватися призначення лікаря. Відразу реагуй на появу почервоніння, висипки на дитячій шкірі. Це привід відвідати педіатра, виключити або підтвердити алергію.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: