Як управляти людьми?

Уміння спілкуватися з людьми, керувати ними високо цінується на ринку професійних послуг. Ось що з цього приводу говорив Д.Рокфеллер: “Це такий же товар, що купується за гроші, як цукор і кава. І я готовий платити за таке вміння більше, ніж за будь-який інший товар в цьому світі”.

Управління людьми, або, іншими словами, менеджмент, відіграє важливу роль не тільки в бізнесі. Є менеджмент державного управління. Головний лікар лікарні і головний режисер театру – теж менеджери. У будь-якій організації існують якісь посадові інструкції або подібні до них нормативні документи.

Хороший менеджер не стане “ховатися” за інструкції, а поставить справу так, щоб вони давали лише вектори в роботі. Жорсткий алгоритм управління буває корисний іноді, при виникненні нештатних або авральних ситуацій, і тільки на нетривалий час.

Ефективність досягається там, де співробітники відчувають свою причетність до вирішення виникаючих проблем, де контроль з боку начальства не сковує їх і не заважає самостійності.

У висококласного менеджера підлеглі, при виконанні наказів і розпоряджень, розуміють їх раціональність, а контроль грунтується на довірі. Справжній управлінець повинен володіти такими навичками в роботі, щоб у колективі склалися відносини співпраці, коли всі однаково зацікавлені в успіху справи і тільки з цим пов’язують свій особистий успіх і, як наслідок, можливість задоволення своїх потреб. Ось деякі принципи мотивації, які будуть корисними в менеджменті практично кожної сфери діяльності:

1. Люди відчувають радість від роботи, якщо в її процесі задовольняється потреба в особистій причетності. Вони хочуть, щоб їхні дії були важливі не стільки взагалі, а скільки для когось конкретно.

2. Важко знайти людину, яка не хотіла б показати, на що віона здатна. Важливо, щоб рішення в тих питаннях, де він компетентний, приймалися спільно з ним.

3. Кожен хоче дізнатися себе в результатах своєї праці. Це відноситься і до працівника, і до групи. Результати праці не повинні бути знеособлені.

4. Людям подобається відчувати свою незамінність. Потрібно вміти дати зрозуміти кожному співробітнику, що його праця дуже важлива для загального успіху.

5. Кожен добре працюючий повинен бути впевнений, що його зусилля будуть адекватно оцінені матеріально і морально.

6. Якщо інформація про положення справ в організації втаюється або запізнюється, співробітники відчувають себе непотрібними і, в результаті, падає їх готовність до праці.

7. Кожен на своїй ділянці роботи хоче бути самому собі шефом. Залишайте вільний простір для ініціативи працівника, його самовираження.

Ідеальних менеджерів не існує. Однак є управлінці, які розвинули свою професію до рівня мистецтва. Для такого менеджера важливо, щоб прийняті рішення зустрічали розуміння і схвалення. Він уміє слухати і охоче знайомиться з ідеями, думками, відмінними від його власних. Хоча у нього є свої переконання, до чужих він підходить раціонально і здатний, коли бачить у цьому сенс, змінити власну позицію.

Якщо виникають конфлікти, він прагне не тільки усунути наслідки, а й розібратися в їх причинах. Висококласний менеджер так будує взаємини в колективі, що співробітники стають його однодумцями, вони слідують за ним і підтримують його. Робота в такій команді – засіб відчувати себе особистістю.

Справжній управлінець розуміє, що успіх його підприємства складається з успіху кожного співробітника. Саме при такому підході до справи досягається максимальний результат.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: