Як утворюється нафта?

Ключ до розуміння того, як утворилася нафта – дає нам іншу назву нафти – петроліум (згадайте відому компанію з видобутку нафти – Брітіш Петроліум).
 
Саме слово нафту означає «скельне масло». Дослідники дотримуються теорії, що нафта – це результат розкладання рослин і тварин, що жили у воді і в прибережних районах мільйони років тому. Варто пам’ятати, що більша частина Землі в той час була покрита водою.
 
Шар за шаром накопичувалися на морському дні останки мертвих організмів, і після часу всю цю масу покрили багато тонни піску і бруду. Тиск на пісок і бруд сприяло утворенню скель. Маса гнилих тварин і рослин перетворилася на темну рідину, яка, в свою чергу, проникала в пори скель. Час від часу ділянки земної кори зсувалися все вище і вище, утворюючи сушу там, де ще не давно хлюпалося море. Частина темної рідини в деяких місцях стала витікати на земну поверхню, так що виявити її людям не складало особливих труднощів.
 

Сира нафта, або по-іншому – петроліум, вже тисячі років до нас застосовувалася людьми для своїх цілей. Наприклад, стародавні єгиптяни і китайці знайшли їй застосування в лікувальних цілях. В Індії, ще задовго до християнських часів – як паливо.
 
Аж до середини 19 століття нафту не добували – її збирали з поверхні землі, річок і з вапнякових ділянок землі.
 
Видобута зі свердловини неочищена нафта майже не застосовується для виробничих цілей. Вона потребує очищення. У процесі фільтрації з нафти виводяться різні речовини, що потрапили в неї природним шляхом. У підсумку після такої перегонки з чорного золота можна отримати різні пластмаси, мастила, бензин, гас, дизельне паливо і навіть асфальт.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: