Як варити раків?

Що потрібно:
 
Раки живі 3 кг.
Сіль за смаком.
Лавровий лист 4 шт.
Перець чорний горошком 20 шт.
Лимон 1 шт.
Насіння кропу (можна замінити стеблинками з пучка кропу)  
 
Раки можуть бути будь-якого розміру – дрібні, середні або великі. Від розміру раків залежить час, який потрібно щоб зварити раків.
 
Скільки варити раків за часом? 
 
Дрібних раків варимо 25 хвилин, середніх раків варимо 35 хвилин, великих раків варимо 45 хвилин. Рак за цей час наситить бульйон і буде смачним.
 
Вважається що раку потрібно кинути у воду, почервонів – готово. Це не правильно.  Раки повинні бути тільки живими. Мертвих раків варити не можна, раки дуже швидко псуються у воді, після того як помруть. Якщо не впевнений що рак помер за кілька годин до варіння – безжально викидай мертвих раків, інакше зіпсуєте все блюдо. Якщо знаєш точно, що рак був живий кілька годин тому, то відірви у нього голову, а шийку звари. У рака в першу чергу псується голова.
 
Не зберігайте живих раків у воді, швидко помруть, зберігайте в прохолодному місці, кілька годин раки проживуть.

Перед тим як варити раків, непогано їм почистити щіткою місце де ніжки прикріплені до тулуба. Цю операцію проводимо під проточною водою. У цьому місці у раків скупчується мул і бруд коли вони повзають по дну.  
 
Головне в варінні раків це правильний бульйон. Від бульйону залежить кінцевий смак раків. Беремо найбільшу каструлю. На три кг раків десь 12 літрову каструлю.  На дві третини наливаємо водою. Кидаємо кріп, лавровий лист, перець горошком, вичавлюємо лимон.
 
Дуже важливо для варіння раків скільки солі ми додамо в бульйон. Бульйон повинен бути круто посолений. Я кладу на два літри одну столову ложку солі з великою горою. На таку каструлю я поклав 5 столових ложок солі.  Розсіл для варіння раків доводимо до кипіння. Вимикаємо. Даємо настоятися 10-15 хвилин. Знову доводимо до кипіння.
 
Тепер опускаємо в бульйон раків.  Як раки закиплять, зменшуємо вогонь, накриваємо кришкою і варимо на повільному вогні. Через 25/35/45 хвилин дістаємо раків.  Викладаємо раків на блюдо. Можна не говорити що раки – чудова закуска до пива. Якщо раків не з’їли, то покладіть їх у холодильник, кілька днів вони пролежать .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: