Як вибирати дачу?

Придбання об’єкта нерухомості завжди тягне за собою ряд складнощів. Вибір і покупка дачі, раніше кілька років знаходиться в користуванні колишніх господарів, має свої нюанси. Бажаючим придбати повністю готову дачу з прилеглою до неї ділянкою слід знати, як здійснити правильний вибір і до чого варто придивитися в першу чергу.

Основа вибору дачі

Перше, що необхідно, це визначити, як часто і на який проміжок часу відвідуватиметься дача. Наприклад, якщо відпочинок на дачі буде тільки по вихідним, то необхідно вибрати більш розвантажену від транспорту дорогу, щоб швидше доїхати. Бажано вибирати дачу, розташовану так, щоб до неї можна було добратися як на особистому автомобілі, так і на громадському транспорті.

Якщо планується все літо жити на дачі, то слід вивчити інфраструктуру селища. Наприклад, чи є продуктові, господарські магазини, медпункт і як далеко це все розташовано від дачної ділянки. Можна поспілкуватися з сусідами, місцевим населенням і дізнатися про стан електропостачання та водопостачання на ділянках дачників, водяться якісь особливі шкідники. Ще можна відвідати голови дачного селища, щоб поцікавитися про будь-які місцевих правилах і проблемах.

Читайте також: Як позбутися від бур’янів на городі чи дачі?

Перевірка дачного будиночка на якість

При виборі та купівлі дачі з уже побудованим будинком і, можливо, якийсь час використовувався за призначенням, слід все особливо уважно оглянути. Планування і площа будівлі в цьому випадку відіграє другорядну роль. Найважливіше – це звернути свою увагу на ті параметри, від яких залежатиме якість комфорту і безпеки в майбутньому.

Фундамент будівлі та зовнішні стіни повинні бути цілими, без будь-яких тріщин. У підвальному приміщенні підлоги, стіни, стеля повинні бути без слідів грибка і підтоплення. Якщо покрівля протікала, то можна побачити з внутрішньої сторони стін характерні сліди. Самостійно виявити причини протікання дуже складно, так як вони могли утворитися під впливом різних факторів. Наприклад, не були дотримані правила монтажу або існують порушення кроквяної конструкції.

Обов’язково слід перевірити функціональність освітлювальних приладів, уважно оглянути електропроводку та розетки на справність. Якщо в будинок проведена вода, то необхідно перевірити герметичність з’єднань труб. У будь-якому випадку необхідно з’ясувати складність усунення виявлених недоліків і вирішити – чи має сенс займатися їх виправленням в обраному варіанті.

Вибір дачі: земля і сад до огляду

Так як дача місце для садово-городницьких робіт, то слід обов’язково звернути увагу на вид грунту ділянки, що купується. Потрібну інформацію найпростіше отримати у сусідів. Також у них можна дізнатися глибину залягання грунтових вод. Якщо на ділянці знаходяться плодоносні кущі та дерева, то варто поцікавитися у продавців, чи гарний вони збирають урожай.

Читайте також: Як прикрасити дачу своїми руками. Ідеї для дачі! (24 фото)

Купівля дачі: перевірка документів на право власності

Як тільки питання про те, як вибрати дачу, вирішено і прийнято рішення про покупку, потрібно вивчити правовстановлюючі документи на дачу і дачну ділянку. Для цього у власника дачі слід попросити оригінали документів і переглянути, з якого моменту і за яким правом він є власником.

Межі ділянки, що купується повинні бути правильно визначені і встановлені, без захоплення сусідніх ділянок.

Таким чином, вибрати дачу – далеко не найпростіше завдання, але якщо підходити до питання відповідально і інформативно, підготуватися заздалегідь, з цим цілком можна впоратися самостійно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: