Як вибирати вина?

Професіонала, що володіє мистецтвом правильного підбору вина, називають сомельє. Він безпомилково підкаже, яке вино подається до м’яса, яке – до риби, а яке потрібно пити з сиром або фруктами. Сомельє знає, як вибрати гарне вино, де – в якій країні, області або навіть на якому винограднику, який рік був найбільш сприятливим для збору винограду, і яка температура оптимальна для того чи іншого виду напою.
 
На сомельє довго вчаться, в теорії і на практиці осягаючи всі відтінки смаку вин, тонкощі їх вибору та складання винної карти. Однак для того щоб грамотно підібрати напій в магазині, досить знати лише деякі нюанси.
 
Отже, як правильно вибирати вина, що варто враховувати при купівлі вина і при його замовленні в ресторані, в якому немає свого сомельє.
 
Класифікація вин
 
Для вин існує чітка класифікація, і саме з її вивчення варто почати знайомство з мистецтвом вибору цього напою. Вина діляться наступним чином:
 

За складом
 
Сортові «моносепажні» – виготовлені з одного сорту винограду, який, як правило, відображається в назві вина. Наприклад, Мускат, Ізабелла, Мерло, Шираз, Рислінг, Каберне-Совіньйон.
 
Купажні «ассамбляжні» – поєднують декількох сортів винограду. Мають складений смак, при різній температурі домінують ті чи інші ноти. Такі вина розкриваються поступово, вони багаті різними відтінками. Як правило, назви цим винам даються за місцем їх походження.
 
За змістом вуглекислого газу
 
«Тихі» вина – без вмісту вуглекислого газу.
 
«Ігристі» вина – насичені вуглекислим газом за різними технологіями. Це можуть бути класичний метод подвійної ферментації, штучне введення двоокису вуглецю, одинична ферментація в пляшці або «Метод Шарма» – вторинна ферментація в металевих резервуарах.
 
За способом приготування
 
Вина природного бродіння – дозрівають без додавання допоміжних засобів, як «дріжджів» виступають природні бактерії. Смак штучно не покращується і нічим не доповнюється, міцність вина і наявність у ньому цукру залежать від часу витримки і від солодо вихідного матеріалу, тобто, самого винограду.
 
Кріплені вина (міцні, солодкі і лікерні) – з вмістом спирту від 18 до 23%. У них під час виготовлення додаються спиртовмісні інгредієнти, як правило, звичайний етиловий спирт, а також цукор. До таких вин відносяться: мадера, херес, вермут, марсала, деякі токайські.
 
За вмістом цукру
 
Сухі вина – вміст цукру менше 4-6 г/л.
Напівсухі вина – не більше 12 г/л.
Напівсолодкі вина – 12-45 г/л.
Солодкі вина (десертні, кріплені, вермути та лікери) – більше 45 г/л.
 
За ступенем витримки
 
Ординарні вина – виготовляються без довгої витримки, як правило, виробництво займає від 3 -х місяців до 1 року.
 
Марочні вина – мінімальний термін витримки – 1,5 року, при цьому для кожного сорту вина дотримується своя унікальна технологія. Марочним вино може називатися тільки після проходження спеціальної комісії.
 
Колекційні вина – марочні вина, які після всіх етапів виробництва розливаються в пляшки і витримуються в них ще не менше 3 -х років. Ідеальний термін витримки – 10-15 років, однак є вина, які старіють на протязі і 20 -ти, і 40 -ка років.
 
Ну і, природно, вино буває білим, червоним і рожевим. Колір залежить від того, який сорт винограду використовувався для виготовлення. З чорного винограду виходять червоні вина, з білого – білі, а рожеві – це купаж і того, й іншого (для ігристих вин) або спеціальний спосіб витримки темного винограду, коли контакт соку з мезги, сумішшю розчавлених ягід винограду, досить обмежений.
 
Правда, іноді в білі вина для більш насиченого смаку додають чорний або червоний виноград, але в цьому випадку з ягід видаляють шкірку, так як саме в ній містяться найбільш активні фарбувальні речовини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: