Як вибрати електронну книгу?

Сьогодні електронні книги серйозно тіснять своїх паперових «бабусь і дідусів». Цей пристрій дуже зручний, і здатний вмістити в собі тонни паперової літератури. Ціни на них в даний момент варіюються від 500 грн за простенькі моделі, до 5000 грн за більш просунуті пристрої.  Як же вибрати хороший, якісний рідер і ще при цьому залишитися задоволеним покупкою і не переплатити?  

Вибираємо електронну книгу.    

Найважливіший момент при виборі хорошого рідера це його екран. Електронні книги, як і паперові, мають свій папір, тільки він електронний. За своїм впливом на наші очі такий папір схожий на тей же книжковий або газетну. Текст, а також і картинку на екрані ми бачимо через відбиття світла, а самі букви формуються за допомогою мікрогранул двох кольорів: чорного і білого.

Електронний папір це спеціальна технологія під аббрівіатурой E-Ink, тобто так звані електронні чорнила. Такі E-Ink екрани споживають зовсім незначну кількість енергії, яка в основному витрачається тільки лише на зміну “декорацій”, тобто в нашому випадку сторінок. Тому такі пристрої цілком можуть працювати до одного місяця без проведення підзарядки.

Електронні книги з такими чорнилами відмінно підходять для читання книг, але ось для відео, музики чи інтернету вони все-таки повільні.    

Електронний папір на сьогодні може бути декількох різних поколінь:  

Vizplex – це саме перше покоління. Зображення у нього не кращої якості;

Pearl – вже більш вдосконалене, і більш контрастне зображення, при цьому фон сторінки менш помітний;

Pearl HD – нове покоління з більш високим розширенням і відмінним по чіткості текстом;

Екрани, де застосована технологія під назвою Triton, можна віднести до перших кольоровим дисплеям такого типу. Але ось зображення у них трохи тьмяне.

А ось технологія Triton 2 вже новіші. У таких екранів передача кольору і контрастність набагато краще. Також швидкість оновлення екрану (тобто перевертання сторінок) вище.

Існують і інші типи екранів, ті ж TFT. Вони витрачають енергії побільше, ніж екрани з технологією E-Ink. Такий рідер Ви будете заряджати раз в один або два дні, що не дуже то – зручно. На такому TFT екрані читати при яскравому світлі дуже непросто. Позитивні моменти TFT екранів те, що вони кольорові, і володіють високою швидкістю оновлення. Вони цілком підійдуть і для відео, і для музики і для «іграшок».

Чи потрібно за всі ці “фішки” переплачувати?

Можна звичайно відразу ж купити планшет або хороший смартфон. Крім цього, такі екрани ще дуже швидко стомлюють очі, адже світло вони відображають зовсім по-іншому. Є електронні книжки з наявністю двох типів екранів, ЖК і E-Ink, але такі пристрої ідеально жодну функцію не виконують.

Функція підсвічування є у деяких моделей електронних книг, без неї у Вас не вийде читати при поганому освітленні або в темряві.

Формати електронних книг.  

Якщо пристрій хороший, то вінповинен підтримувати всі формати тексту. Багато хто з виробників в описі заявляють про підтримку до 50-ти форматів тексту, але ось відображаються коректно далеко не всі. При покупці подивіться, щоб вибрана Вами електронна книга не тільки могла вільно відкривати будь-які книги, але і щоб воно підтримувало шрифти. Без цього читати Вам буде складно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: