Як вибрати фотографа на весілля?

Ви дуже любите один одного і нарешті вирішили, що хочете бути разом назавжди. Пора готуватися до весілля! А яке ж весілля без весільних фотографій? Адже і через кілька днів, і через кілька років вам і вашим близьким обов’язково захочеться освіжити в пам’яті радісні і зворушливі моменти вашого одруження! І допомогти в цьому зможуть тільки фото і відео з весілля. Ось чому так важливо відповідально поставитися до пошуку весільного фотографа.
 
Пошук фотографа потрібно почати хоча б за два-три місяці до торжества. Цілком очевидно, що найзручніше первинний відбір провести через інтернет. Практично всі фотографи мають свої сайти, на яких і можна подивитися їх портфоліо. Якщо вам хоча б щось не подобається – відразу закривайте сайт і переходите до наступного – це не ваш фотограф, шукайте іншого. Адже ваше уявлення про фотозйомку і відеозйомку весіль має збігатися з баченням фотографа. Зверніть увагу і на оформлення сайту – так ви зрозумієте багато чого про людину і його смак.
 
Також можна прислухатися до порад друзів, які недавно одружувалися і які вже самі відібрали для себе фотографа. Тільки пам’ятайте – ваші смаки можуть не збігатися, то, що сподобалося їм, не обов’язково сподобається вам. Ну от ви і знайшли передбачуваного фотографа, а може бути і не одного. Обов’язково потрібно організувати зустріч, на якій ви зможете поспілкуватися особисто, зрозуміти, наскільки вам комфортно з цією людиною, адже він буде з вами поруч весь весільний день. Також обов’язково подивіться готові фотографії (портфоліо).
 
Обговоріть сценарій весілля: так фотографу буде легше продумати, як і з якого ракурсу краще вести зйомку. Також обговоріть, подобається вам більше постановочні фото або репортажні – це зовсім різні стилі зйомки. Якщо ви хочете зробити постановочні фото, пам’ятайте – на це потрібен час. Хоча б годину. До того ж, можна зробити постановку не тільки з нареченим і нареченою, але і з гостями. Але це потрібно заздалегідь підготувати і навіть відрепетирувати.

Обговоріть також, які місця ви будете відвідувати під час прогулянки. Можливо, ваш фотограф сам запропонує якісь цікаві варіанти. Також не зайвим буде з’їздити в ресторан, і можлио, зустрітися з тамадою. Коли люди працюють в команді, результат виходить краще.
 
Зустріч з фотографом безсумнівно важлива і для нього як професіонала. Хоча б трохи поспілкувавшись з вами як з парою, він зможе запропонувати варіанти зйомки, які підійдуть саме вам і розкриють ваші характери і почуття.
 
Іноді також весільні фотографи роблять так звану love story – це невелика зйомка в приміщенні або на вулиці, під час якої ви зможете зрозуміти, наскільки вам комфортно, приміряти ролі нареченої і нареченого, подивитися, як ви будете виглядати на знімках. Багато дарують love story молодятам в подарунок при замовленні повного дня весільної зйомки.
 
Вартість послуг весільних фотографів різна. Залежить вона від професіоналізму, стажу роботи, і вже ніяк не залежить від наявності «крутої» техніки і гучного імені. Орієнтуйтеся на те , що ви бачите. Фотографії фотографа – ось що говорить саме за себе. Як правило, 8:00 зйомки торжества достатньо, щоб встигнути зняти всі цікаві моменти. Одягання нареченої, зустріч нареченого, викуп нареченої, сама церемонія, гуляння – катання, початок застілля, перший танець молодят – це все увійде в кадр.
 
Знімати інше – підношення дарів та поздоровлення гостей – вирішувати вам. Як показує практика, ці фото не завжди виходять цікавими. Але, звичайно, тут вже все залежить від ваших гостей. Якщо вони постараються бути «живими» в кадрі, а не застигати від переляку при наведенні камери, то і ці фотографії вийдуть цікавими і будуть довго приносити вам радість.
 
Весільний фотограф – особистість творча, і торгуватися не любить. Якщо він призначив ціну, то включив до неї всі – знос обладнання, роботу з ретушування, допомога асистента, оцінку своїх творчих здібностей, подальше складання весільного альбому і монтаж відео. Завдаток, який ви можете залишити фотографу – це 20-50% обумовленої вартості. Сама ціна роботи може коштувати від 50 до 1000 грн за годину.
 
Звичайно, ще є маса тонкощів – все це бажано обговорювати з фотографом. Якщо у вас будуть з’являтися якісь ідеї, краще відразу зустрічайтеся і обговорюйте їх. Працюйте разом, в команді, а в кадрі живіть звичайним життям і слухайтеся фотографа, і тоді у вас будуть чудові фото та відеоматеріали з вашого весілля, які й через багато років порадують вас приємними спогадами. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: