Як вибрати кальян?

Сьогодні на прилавках магазинів представлена велика різноманітність кальянів, як сувенірних, так і повністю функціональних. І тут виникає питання – в чому відмінності моделей, і який кальян краще? По-перше, дайте відповідь на питання, для чого ви хочете його купити – як сувенір або безпосередньо для куріння?

Кальяни висотою до 35 см.є сувенірними і виконують чисто декоративні функції, тобто купувати їх варто тільки як елемент дизайну. Кальяни заввишки від 35 см., до кількох метрів призначені безпосередньо для куріння, хоча сучасні кальяни роблять так, що вони легко можуть бути і прикрасою інтер’єру.

Тепер докладніше розберемося в основних характеристиках кальяну, орієнтуючись на які, можна вирішити, який кальян потрібен саме вам. Основні складові частини кальяну: чаша, металева шахта, колба, шланг, мундштук.

Чаша. Яку чашу вважати гарною? Виготовлену з «правильного» матеріалу. Він відіграє велику роль, тому що при виготовленні чаші має враховуватися рівномірний розподіл високої температури від тліючого вугілля по всій поверхні. Чаші виготовляються з глини або металу. Найкраще – глиняна чаша.Якісні чаші виготовлені так, що можуть поглинати велику кількість тепла, і в той же час не тріскатися і не кришитися. Чаша може мати одне або кілька отворів менших за діаметром. Якщо отвір один,то при кожному використанні на дно чаші доведеться класти шматочок фольги, щоб тютюн не провалювався.

При виборі чаші, зверніть увагу,щоб на ній не було тріщин, сколів, інших пошкоджень. Інакше потім, під впливом високої температури в місці тріщини, глина обов’язково лусне.

Верхній край чаші повинен бути рівним, це легко перевірити, поклавши чашу на рівну поверхню розтрубом вниз.Краї повинні щільно рівномірно прилягати до поверхні.

Внутрішня поверхня вузького розтруба повинна бути ідеально рівною, без задирок, раковин і т.п., щільно насаджується на вершину кальяну.

Шахта. Можна сказати, головна частина, «серце»кальяну. Шахта являє собою металеву трубку, призначену для охолодження і осадження сторонніх домішок з диму, що йде від чаші. Одними з кращих зараз вважаються шахти зі сталі. Вони міцні, надійні і прослужать вам дуже-дуже довго.

Шахти, виготовлені з міді, також вельми довговічні, вони не іржавіють, але при відсутності захисного покриття,вимагають ретельного догляду.

Зараз з’явилися шахти, які мають внутрішній перетин схоже на перетин добре всім відомого дистилятора. На сьогоднішній день вони вважаються найкращими.

Головна характеристика шахти -довжина. У занадто короткої шахти дим не буде встигати охолоджуватися, і в підсумку замість задоволення від куріння ви отримаєте першіння в горлі та неприємні присмак у роті. А якщо шахта занадто довга, то через неї буде складно «протягнути» повітря.

Шахти бувають завдовжки від 20см. до 1м., «свій», відповідний розмір підбирається, як правило,досвідченим шляхом. Радимо вам для початку зупинити вибір на кальяні«зростанням» (довжина шахти плюс колба для води) 50-70 см.

Колба. В колбу заливається вода, яка охолоджує, фільтрує і зволожує дим, що йде через шахту від чаші. Тут важливі характеристики – матеріал і маса колби. Колба може бути виготовлена ​​з металу, пластика, глини, скла, а найдорожчі колби зроблені з кварцу або гірського кришталю.

Із загальнодоступних кращими вважаються скляні колби з масивними стінками і важким дном, за рахунок якого кальян буде стійкий, і не перекинеться при найменшому необережному русі. Також непогано, якщо у верхній частині колби буде металевий обід, призначений для запобігання колби в місці з’єднання її з шахтою.

Колба повинна бути тим масивніше,ніж вище кальян і важче шахти.І як і чаша, колба не повинна мати зовнішніх дефектів: тріщин, сколів і т.п.

Що стосується кольору, то тут вибирайте на свій смак. Скажемо тільки, що загальноприйнятими відтінками скла вважаються блакитний і зелений.

Шланги. Вони з’єднуються з металевою шахтою або з отвором на вершині колби. Складається шланг з трьох частин: патрубка,безпосередньо шланга і мундштука.
Кращі патрубки(та частина, яка вставляється в отвір в шахті або колбі) виготовляються з дуба або берези, вони щільно прилягають до металевих частин кальяну і відносно довговічні.

Саме в шлангу осідає значна частина смол і сторонніх домішок, тому його необхідно ретельно прочищати після кожного застосування. Якісні шланги не ламаються під час миття і після сушіння.

Матеріали, з яких виготовляються шланги: шкіра, поліетилен, гума та ін. Кращі шланги – шкіряні. Але правда вони дорожчі, та догляду вимагають більш ретельного,ніж шланги з інших матеріалів, але воно того варто.

40-80 см. – стандартна довжина шланга. Чим довжина більше, тим м’якше буде «смак» кальяну. Точно також як іпри виборі чаші і колби, зверніть увагу, щоб на шлангу не було ушкоджень, і стінки його були герметичні.

Мундштук. Ця частина кальяну виготовляється з різних матеріалів: дерева,пластмаси, каменю, рогу, бурштину т.п. Найкрасивіші і одночасно самі тендітні -бурштинові мундштуки. Найбільш міцні – дерев’яні. Головне, зверніть увагу, щоб дерево не було покрито лаком, інакше з часом лак злетить, і порушиться не тільки естетичний вигляд, але і герметичність з’єднання.

І запам’ятайте, що дерев’яні частини кальяну не повинні бути з хвойних або ароматних порід дерева.

Ковпак на вугілля. Його призначення – зменшити тепловтрати від тліючого вугілля. Особливо зручний при курінні кальяну на вулиці – вітер не роздуває іскри.

Тарілочка. Одягається під основну чашу – запобігає падіння вугілля на підлогу, килим і т.п..

Щипчики для тютюну, вугілля. Призначення – накладати тютюн в чашу, не забруднивши руки.

Екран. Накриває чашу з тютюном, на нього кладеться гаряче вугілля.

Усі складові частини кальяну повинні збиратися без особливих зусиль, але щільно. Шлях диму повинен бути герметичний, дим не повинен змішуватися з зовнішнім повітрям.

Повітря в кальян повинен надходити тільки гарячим (пройшовши через вугілля),ароматним (проходячи через тютюн), чистим і злегка зволоженим на виході з мундштука і ніде по дорозі не “розбавлятися” зовнішнім повітрям через тріщини або негерметичні з’єднання – в цьому головний секрет кальяну.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: