Як вибрати кавун?

Для того, щоб вибрати вдалий і смачний кавун, потрібно дотримуватися найголовніше правило – приступати до вибору і вживання в їжу цієї ягоди в кінці серпня, так як саме кінець літа і початок осені по праву вважаються кавуновими. Кавуни, які спокушають своєю наявністю на прилавку магазинів в липні і раніше, гарантовано напхані нітратами.

До речі, до місця покупки кавунів підходити потрібно теж з обережністю. Зазвичай точки торгівлі баштанними розташовуються біля дороги, якщо ви купуєте кавун в подібному місці, то врахуйте, що кавуни повинні бути закриті навісом, вони повинні лежати на піддоні, а не на землі, і висота піддону повинна бути як мінімум 20 см від землі. Якщо подібний “ринок” знаходиться ближче 5-ти метрів від дороги, то здійснювати покупку в цьому місці не рекомендується. Краще всього вибрати кавун в магазині.

При виборі кавуна з однієї партії і одного сорту віддайте перевагу великому, а не величезного кавуну. При цьому, якщо вага кавуна напрочуд буде невеликою, це говорить про його стиглість, втім, як і сухий хвостик, який пересихає відриваючись від баштану, дозрівши.

Після цього припиняється вироблення хлорофілу, який ловить сонце, дозволяючи дихати і розвиватися рослині, і з’являються світлі плями – ознаки стиглості кавуна. Чим яскравіше жовтизна кавуна, тим краще.

Смужки, які чергуються на шкірці повинні залучати погляд контрастом. Ще одним показником стиглості кавуна є блиск і твердість кірки, яка утворюється лише при відриві від баштану. Якщо ж вдається проткнути нігтем пальця кірку, то це показник незрілості кавуна. Також кірку можна трохи потерти – якщо після цього виникає запах трави, то це відразу говорити про непридатність ягоди. Стиглий кавун повинен пружинити від ударів і при поплескуванні видавати дзвінкий звук. Дозрілий кавун повинен прогинатися і тріщати від сильного здавлювання. При зануренні у воду, хороший кавун повинен спливти.

Кавуни “дівчатка” – ті, у яких низ більш плоский, а гурток широкий набагато солодші кавунів “чоловічого” виду, що відрізняється опуклим низом.

Нітрати у кавунах

Показники наявності нітратів у кавуні:

  • – Червона м’якоть з фіолетовим відливом
  • Волокна, що йдуть від серцевини до кірки, віддають жовтизною, а не білі 
  • Гладка і глянцева поверхня зрізу 
  • При розтиранні м’якоті у воді, рідина стає червоною або рожевою 
  • Ягода лежить на прилавку раніше кінця серпня

Допускається все ж деяка кількість нітратів у кавуні, до 60 мл. на 1 кг.

Як зберігати кавуни

Кавун не вимагає особливих умов для зберігання – розрізаний кавун потрібно зберігати в холодильнику не більше доби, це стосується будь-яких розрізів, навіть розрізів на пробу. Щоб продовжити зберігання кавунової ягоди в холодильнику, можна обернути її в харчову плівку. Завітрені шари кавуна необхідно зрізати.

Однак, якщо ви хочете зберегти кавунову ягоду надовго (місяць, два, три), то для цього потрібно купити кавун вагою 4 кг, переконавшись в наявність сухого хвостика, при цьому жовта пляма на боці ягоди має бути маленькою. Після миття та сушіння слід “одягнути” кавун у сітку і підвісити в темному місці приміщення з температурою від +1 до +5 градусів і вологістю не більше 85%. Якщо це два або кілька кавунів, то потрібно стежити за тим, щоб вони не стикалися між собою і не торкалися будь-чого іншого.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: