Як вибрати металодетектор (металошукач)?

Пошук скарбів, старовинних монет, скарбів і реліквій – ідея, яка змушує більшість людей задуматися про вибір і придбання свого першого металодетектора. У кожного свій чарівний шлях до усвідомлення необхідності придбання металошукача .

Скільки різних доріг і доль! А скільки доль змінюється і на які дороги йдуть люди після, нарешті, покупки металошукача. Це ще одна велика тема. У мене теж цікаві деталі (етапи великого шляху), але ймовірно як і ви я одного разу подумав, що в моїй цивілізоване та регламентоване життя, де чесно кажучи мало халяви, все таки ще є місця в яких гроші в прямому і переносному сенсі буквально валяються під ногами, треба тільки зуміти їх підняти. Не сильно розуміючи що таке металодетектор, скільки моделей на світі і в чому буває різниця крім ціни і напевно глибини, я помчав шукати де ними торгують, прикидаючи де візьму гроші, якщо мені не вистачить, і згадуючи що я знаю і що чув на цю тему . Я «завівся» питання вивчати було ніколи і ніде, купував те, на що вистачило грошей і залучав зовнішній вигляд, знання були почерпнуті з фільму «Трембіта» за участю Савелія Краморова.

Так було в мене, так буде в інших, а може і не буде. Якщо я зможу пояснити вам, то що тепер дізнався про прилади на своєму досвіді. Ваша нова дорога, ваше нове життя, до і після, може бути стане легше. Володіючи знаннями електроніки та технічними термінами, постараюся не мудрувати, а навіть навпаки.

Найчастіше купують або найдорожчі моделі, або найдешевші і в цьому є здоровий глузд. Пояснюється фінансовими можливостями плюс оцінка ризикованості незрозумілою покупки. Коли людина знає заповітне місце, де шукати скарб або є досвідчені друзів або просто достатньо грошей-прилад купується дорого. Якщо так не складається, то дешевий.

Є категорії людей яким хочеться купити «золотошукач», з ними важко. Зазвичай це іноземці або жителі південних держав. Всі грунтові металошукачі, крім глибинних вміють, майже впевнено відрізняти кольоровий метал від чорного (іржавіючого). Майже впевнено, тому що на великих металевих об’єктах розміром з сільську сокиру і крупніше, і дешеві і дорогі прилади плутаються. Сигнал може бути «кольорової метал» особливо якщо предмет з іржавіючого заліза, близький до пошукової котушці або занадто великий хоч і залягає в напів-метрі, навіть глибше. З цим ви навчитеся боротися з часом, але ніколи не навчитеся знати, не викопуючи, що знайшли золото, а не свинець, і не цинк, і не алюміній. Я зараз таких надійних приладів не знаю.

У всіх металодетекторів є динамік, але можна підключити навушники. У всіх приладів котушку можна опустити у воду, вона не боїться, якщо тільки не брак виробника. Це загальне, але є й відмінності. І якщо хто-небудь буде говорити, що знає який прилад найкращий, не вірте, кращого приладу немає, у кожного, навіть самого дорогого обов’язково є недоліки, в порівнянні з іншими моделями. Ось порівняннями я і буду займатися.

Але мені зустрічалося багато людей, які стверджували-найкращий прилад той який у мене (особливо відноситься до дорогих моделей). Зрозуміло, звичка-друга натура. Освоївши нюанси роботи старшої моделі якої фірми, повіривши металошукача, звикнувши до його звукам, кнопки і перемикачі, а на дорогих моделях цього добра хапаєте дійсно можна вичавити з приладу рекордні результати по глибині пошуку і вірному передбаченню, який, буде викопана знахідка. Але яка ломка відбувається, якщо тобі дали не твій прилад, а нехай навіть «кращий», але з іншими кнопками, настройками, звуком і т. п. Все буде у вас не так. Є однолюби з фінансовими можливостями, яким просто протипоказано гнатися за престижними зразками кращих фірм. У мене теж є «перша любов», яка буде заважати об’єктивності. Я прилади розділю на три групи.

Перша: Garrett: ACE 150, ACE 250, GTAx 550 Minelab: X Terra 30 (34) White’s: Prizm II, Prizm III, Prizm IV, Prizm V Tesoro: Compadre, Silver max, Сibola Fisher: F2

Всі прилади цієї групи не мають можливості підлаштовуватися під конкретну землю (настройка на грунт). У різному грунті електропровідність різна. Вона змінюється навіть в одному і тому ж місці в залежності від того чи пройшов дощ напередодні, або земля суха. Якщо в приладі цієї настройки немає, значить на заводі-виробнику встановлено середнє значення. Приблизно як середня температура в лікарні. Цим можна знехтувати, працюючи в режимі дискримінації (коли прилад ігнорує чорний метал), в режимі всі метали помилкових сигналів буде більше. Доводиться затримуватися в хибному місці, щоб помахати котушкою і переконатися, що приладу здалося. Ви вже думаєте, ці прилади економ класу з 1 групи свідомо гірше всіх? Може бути, може бути. Explorer SE відноситься до елітної групи, але у нього є особливість: він «сліпне» на зораному полі і поступається одночастотним, названим приладам. І ще, я знаю від молодої людини під ніком «Boss», який за рік з найдешевшого приладу (1500 грн.) Фірми Tezoro, двома кроками, виріс до Explorer SE. Першим своїм Compadre він знайшов унікальний срібний рубль. Такий удачею не може похвалитися більшість профі-власників кращих приладів з п’ятнадцятирічним стажем. Помінявши Tezoro на металошукач подорожче удача від нього не відвернулася знову. Зараз у нього SE, про його останні успіхи мені поки невідомо. До питання X Terra 30 або 34. У світі все знають тільки металошукачі Terra 30, 50, 70. Т-34 (танк).

Друга група: Garrett: GTAx 550 Minelab: X Terra 50 (54), X Terra 70 (74) Tesoro: Cibola, Concistador, Vaqyero, Cortes Fisher: F4, 1236, 1270 AKA: Пілігрим 7246, Пілігрим 7246F.

Металошукачі цієї групи мають вже ручну настройку на грунт (X Terra 70 навіть автоматичну), крім GTAx 550 і Cibola. Кращі глибини пошуку в порівнянні з першою групою, а Пілігрим 7246F рекордсмен глибини серед усіх металошукачів всіх груп і підгруп.

Третя “елітна” група: Garrett: GTP 1350, GTP 2500 Minelab: Quatro MP, Explorer SE, Sovereign GT White’s: Matrics M6, MXT, Spectrym XLT, Spectrym DFX Tesoro: Tejon Fisher: F75 AKA: Пілігрим 7246F, Кондор 3, Вектор, Кондор 7252М.

Металодетектори третьої групи призначені в основному для професіоналів пошуку. Якщо ви тільки починаєте займатися пошуком ви навряд чи зможете відрізнити чим відрізняється металошукач другої та третьої групи. Ви не зможете використати всі можливості металошукача без досвіду та підготовки. Тому якщо ви початківець, я б рекомендував вам зупинитися на металошукачах першої та другої групи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: