Як вибрати професію?

Кожен у своєму житті стикається з питанням «Ким я буду працювати? », Однак багато хто не може визначитися з відповіддю на нього.

Хтось вже все вирішив і рухається у своєму напрямку, вивчає ту область знань, яка йому подобається. Хтось намагається себе присвятити то одному, то іншому, то третьому – і не знає, на чому зупинитися. А є й такі, які ніяк не зрозуміють, де і ким їм працювати, що їм подобається. Першому типу людей набагато простіше інших, вони вже поставили певну мету і намагаються досягти її. Але в підсумку не всім, хто визначився з професією, подобається саме це справа, так як на їх вибір могли вплинути звичаї і правила, сформовані в родині і в оточенні. Прикладом можуть служити ті сім’ї, які з покоління в покоління йдуть в одному напрямку ( медики, артисти, музиканти і т.п.). Тут дітей з самого раннього дитинства намагаються навчити певним знанням у галузі, в якій спеціалізується їх сім’я. Однак не всім дітям підходить вибір їх родичів.

Наприклад, дівчинка народилася в сім’ї потомствених медиків, вони, звичайно ж, вирішують, що їх дочка теж стане якимось лікарем, і навіть не намагаються зрозуміти, що дитина повинна сама вибрати ту спеціальність, яка йому подобається, ту область знань, яку хочеться вивчати. Може бути й таке, що один з батьків у молодості дуже хотів кимось стати, а у зв’язку зі сформованими обставинами не зміг отримати освіту і працювати за фахом своєї мрії. І тут починається те, чого не повинно бути ні в якому разі – нав’язування своїх що не склалися прагнень молодості дитині. Наприклад, мама хотіла в дитинстві стати актрисою, але у неї не вийшло, і вона намагається зробити актрису зі своєї доньки. Необхідно пам’ятати, що кожна людина має право сам вибирати той шлях, по якому він хоче рухатися, тобто займатися тією справою, яка йому приносить задоволення. Тоді він не буде працювати для «галочки», не чекатиме того моменту, коли ж, нарешті, закінчиться ця робота, і можна буде зайнятися іншою справою. Робота повинна бути як хобі, тоді простіше буде вивчати обрану область, розуміти її, вдосконалюватися в ній і надалі отримувати гарний прибуток від своєї роботи.

 Тепер розглянемо той тип людей, які весь час намагаються себе присвятити по черзі різними напрямами і в результаті не знають, на чому зупинитися. Це добре, що ви пробуєте себе в різних напрямках, інакше ви не зможете зробити усвідомлений вибір на користь тієї спеціальності, яка була б вам точно до душі. Першим кроком у вивченні має бути саме вивчення вшир, а другим – вивчення вглиб і подальше застосування цих знань на практиці. «По суті, все в кінцевому рахунку зводиться до одного основного моменту – треба практикуватися, практикуватися і практикуватися», – так писав Д. Карнегі. Але щоб визначитися з тим, що саме вивчати, потрібно зрозуміти, в якій області у вас більше всього виходить, або ж що вам найбільше подобається вивчати. Подивіться на інших людей, поспостерігайте за їх заняттями, чим вони захоплюються, ким працюють, вийміть з цього потрібну інформацію, сформулюйте свою думку і вирішите, що вам найбільше до душі. Вирішивши, починайте глибше вивчати даний напрямок, працюйте, практикуйтеся, спілкуйтеся з людьми, які працюють в даній області і намагайтеся навчитися у них чомусь новому та цікавому ! Цю пораду можна адресувати і тим, хто не знає, де і ким працювати, що вивчати. Необхідно починати шукати ту область знань, яка вам подобається, і не зупинятися на тій, яку хтось вам нав’язав і ви змушені в цій сфері працювати. Якщо ви зараз не реалізуєте свою мрію, то надалі будете дуже шкодувати про те, що упустили момент.

Загалом, враховуйте в першу чергу наступні фактори, які допоможуть вам у виборі вашої майбутньої професії:

1) ваші схильності до певних областях знань, ваші захоплення.
2) ваші можливості в тому чи іншому виді діяльності.
3 ) ваше уявлення про майбутню професію, що ви хочете бачити, що очікуєте в подальшому від вашої роботи.

Пам’ятайте, що робота повинна приносити вам задоволення, тоді ви не пошкодуєте про свій вибір і досягнете великих результатів в обраному напрямку !

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: