Як вибрати сорт яблуні?

Коли ділянка для саду вибрана і намічені місця для посадки саджанців яблуні, приступаємо до вибору сортів.
 
Перше правило при виборі сортів яблуні
 
Найкраще вибирати сорт за каталогом районованих плодових сортів для даного регіону. Можна брати і не районовані сорти, але добре перевірені в даній кліматичній зоні. Немає сенсу садити в північних районах південні сорти і навпаки. Не варто також привозити зимостійкі саджанці здалеку. Дерева, які у себе на батьківщині можуть переносити великі морози, у більш м’якому кліматі будуть страждати від підвищеної вологості.
 
Друге правило при виборі сортів яблуні
 
Не варто садити сорти одного терміну дозрівання. Бажано, щоб на дільниці були представлені три групи сортів: літні, осінні і зимові. Літніми сортами захоплюватися не варто, так як вони не зберігаються довго навіть у холодильнику. Тому 2-3 дерев ранних сортів цілком достатньо. Якщо є можливість зберігати яблука, то варто посадити більше зимових сортів.

Третє правило при виборі сортів яблуні
 
Сорти потрібно підбирати так, щоб дерева добре один одного запилювали. Для стабільних урожаїв краще посадити запилювачі і обпилювані сорти поруч. Майже всі сорти вимагають запилення. Навіть сорти, які вважаються хорошими самоопилителями, дають урожай вище, якщо поруч ростуть дерева інших сортів. 
 
Для багатьох поширених сортів яблуні дослідним шляхом обрані кращі запилювачі, які наводяться в посібниках з агротехніки плодових культур для певної кліматичної зони. Сорти-запилювачі, як правило, стандартні сорти, які одночасно цвітуть з сортом, що запилюють.
 
Поруч з літніми сортами можна посадити осінні сорти, а от зимові сорти поруч висаджувати не рекомендується, так як вони не забезпечать хорошого взаємного запилення. Зимові сорти зацвітають пізніше інших, тому їх краще розмістити поряд з осінніми сортами.
 
Після складання списку бажаних покупок, потрібно ще вибрати продавця. Не варто купувати дерева у не перевірених продавців на базарі або по дорозі на дачу на трасі. Купувати саджанці бажано в спеціалізованих магазинах або в розпліднику. По-перше ви точно купите те, що хотіли, а по-друге часто проводяться різні акції та знижки, тому покупка може обійтися значно дешевше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: