Як вибрати текілу?

Для того щоб не помилитися з вибором, радимо ознайомитися з видами текіли та її класифікацією, так як це безсумнівно полегшить це завдання. Погодьтеся, краще бути у всеозброєнні і вміти хоч трохи орієнтуватися в асортименті цього напою, адже коли знаєш, що п’єш, то й задоволення отримуєш особливе.
 
Текілу класифікують по терміну витримки і за вмістом у ній соку агави. Якщо говорити про витримку, то можна виділити наступні види :
 
Plata («срібна») – цей вид текіли безбарвний і має різким смаком, але незважаючи на це, місцеві поціновувачі визнають його першість серед інших видів цього напою. Іноді, для пом’якшення смаку, виробники витримують «срібну» текілу в дубових бочках. Термін витримки її складає не більше двох місяців.
 
Gold – щоб добитися схожості з витриманою текілою і трохи пом’якшити її смак, виробники використовують барвники та ароматизатори, масова частка яких не повинна перевищувати 1%.
 
Reposado («відпочила») – витримується в дубових бочках, поступово набуваючи свій незвичайний смак. Термін витримки в середньому близько року.

Anejo або «витримана» – цей вид визнаний оптимальним по співвідношенню ціни і якості, а термін витримки складає від року до трьох років. За кольором текіла буде темніше, ніж «відпочила», так як вона встигає увібрати в себе колір і аромат дубової бочки, в якій вона власне «дозріває».
 
Extra anejo – цей вид текіли є елітним, завдяки великому терміну витримки (більше 3 років). А значить, і її вартість набагато вища, ніж у менш витриманих сортів. Професійні дегустатори відзначають, що вона володіє багатим смаком з нотками прянощів, карамелі і ванілі, а також витонченим ароматом.
 
За вмістом у пляшці соку блакитної агави текіла буває двох видів:
 
Текіла «Преміум». Її відмінною особливістю є те, що вона на 100 % складається з соку агави і розливається виключно в тих регіонах, де виробляється. Зверніть увагу, на етикетці обов’язково має бути напис «100% puro de agave» або просто «agave».
 
Текіла «Стандарт» (Mixtra) – у цю групу входять напої  в яких при виготовленні крім цукру з соку агави (його вміст має бути не менше 51%) додають тростинний цукор або цукор, отриманий з кукурудзяного сиропу.
 
При виборі текіли зверніть увагу і на те, скільки градусів вона містить. Класичний вид має міцність не менше 55 градусів, хоча більшість виробників штучно знижують міцність напою при розливі до 38-40.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: