Як вибрати холодильник?

Холодильник – одна з тих речей, обійтися без яких украй складно в міській квартирі. Це зрозуміє кожен, кому хоч раз доводилося харчуватися за принципом «купив – приготував – з’їв» без жодного натяку на можливість приготувати, а то і купити продукти про запас. Тому до вибору холодильника потрібно підходити серйозно. Одна з технічних характеристик холодильника – це вид системи охолодження, яка може бути компресійною, абсорбційною або термоелектричною.

У першому випадку охолоджуюча рідина циркулює під тиском компресора, в абсорбційних – завдяки нагріванню теплообмінника, а в термоелектричних – завдяки проходженню струму через напівпровідникові пластини.

Термоелектричні холодильники майже не виробляють шуму, але вони, як правило, не відрізняються великим обсягом. Найгаласливіші – компресійні холодильники, але вони й самі економічні . Холодильники абсорбції споживають більше електроенергії, ніж компресійні, але менше, ніж термоелектричні.

Варто звернути увагу на розташування морозильної камери. Якщо холодильник невисокий, краще, якщо вона розташована зверху, а якщо великий – знизу. Бувають також холодильники типу Side by side – на зразок  шафи, де камери розташовані поруч, але не на всякій кухні така конструкція поміститься без проблем.

Має значення і спосіб відтавання. Холодильник з ручним розморожуванням доставляє більше клопоту, але з автоматичним дорожче коштує. Розрізняються холодильники і за способом охолодження – це може бути природна циркуляція повітря або примусова, за допомогою вентилятора. У холодильниках першого типу вентилятор теж може бути (не у всякому холодильнику), але його треба включати спеціально, коли потрібно щось пошвидше охолодити. Сильна сторона холодильників з примусовою циркуляцією в тому, що стінки не обмерзають, а на продуктах не з’являється іній навіть в морозилці, але овочі, зелень і свіжі продукти доведеться вельми ретельно упаковувати, щоб вони не засохли і не повялі.

Зверніть увагу на клас економічності. Всього їх дев’ять. Найекономічніші (у порядку убування) – А + +, А + і В, С і D – помірне споживання енергії, далі – більш високе. Найменш економічний – клас G. Полиці можуть бути прозорими і гратчастими. Останні забезпечують хорошу циркуляцію повітря, на відміну від прозорих, але якщо ви що-небудь випадково проллєте, постраждають продукти, розташовані на нижній полиці.

До холодильника можуть додаватися формочки для льоду і інші судки для різних продуктів, знімні перегородки. Існують холодильники з можливістю міняти дверцята місцями, покажчиками термінів зберігання, можливістю регулювання температури. Зрозуміло, всі ці корисності збільшують ціну холодильника.

Нарешті, потрібно врахувати і обсяг холодильника. Людині, яка живе одна, великий холодильник не потрібен, а  великій родині – інша річ . Таким чином, ринок холодильників досить різноманітний, щоб кожен міг вибрати те, що відповідає його потребам і матеріальним можливостям.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: