Як вибрати зелений чай?

Зелений чай є одним з найпопулярніших безалкогольних напоїв, який до того ж має цілющі властивості. Він зміцнює імунітет, сприяє стимуляції нервової системи і дарує гарний настрій. Але як не розгубитися в різноманітті упаковок, сортів, цінових категорій та інших особливостей різних торгових марок? 
 
Дорого – не означає якісно!
 
Існує думка, що висока ціна є гарантом якості, проте це не завжди так. Не слід купувати дорогий зелений чай, адже зазвичай покупець платить за стильну тару, а не за сам продукт. Можна ж розфасувати чай в золоті коробочки, інкрустовані дорогоцінними каменями, але від цього, на жаль, нічого не зміниться в плані користі. Ціна звичайно, залежить не тільки від гарної упаковки. Сорт, технологія виробництва, а так само місцевість, в якій зростає чайний кущ, також впливають на вартість. Але среднестатистичним громадянам далеко не по кишені « Тайванський Чорний дракон » або « Великий червоний халат», які коштують 250 000 $ і 700 000 $ за кілограм відповідно. Читач напевно засумував від думки  що «драконів» і «халатів» не бачити йому, як своїх власних вух. Проте не потрібно турбуватися! Якісний зелений чай можна купити і за 3 долари, а за хімічним складом він мало чим відрізнятиметься від своїх дорогущих побратимів.
 
Інформатівна упаковка.
 
Зазвичай перше, що бачить споживач при виборі будь-якого товару, – це, звичайно ж, упаковка. І в нашому випадку упаковка може багато про що розповісти, якщо знати, на що звертати увагу. Я раджу повністю ігнорувати рекламні написи і гарний дизайн, а дивитися на виробника. маркування, термін придатності, знак відповідності та назва фірми, яка розфасовує продукт. Часто покупець бачить незрозумілу для нього маркування. Розшифрую деякі терміни, які зустрічаються найбільш часто. Так, маркування:
 

«Ortodox » означає, що чайний лист був скручений вручну 
 
«СТС» – гранулювання, в якому застосовуються автоматичні технології
 
«Pure» – це чистий чай одного сорту 
 
«Blended» – купаж , тобто суміш різних сортів 
 
Розмір чайного листа позначається так:
 
«Gunpowder» – великий лист
 
«Imperial» – крупно – середній
 
«Young Hyson» – середній  
 
«Twankay» – невеликий  
 
Є безліч різних написів і абревіатур, якими маркуються так звані елітні чаї, але про них я говорити не буду, бо масовий споживач рідко з ними стикається.
 
Чайна хімія та дегустація
 
Кожен любитель чаю повинен хоч у загальних рисах знати, з чого ж складається цей напій. У зеленому чаї міститься близько 400 різних хімічних сполук. Головні з них – дубильні речовини, поліфеноли (зокрема катехіни – сильні антиоксиданти), алкалоїди – кофеїн і теїн (особлива форма кофеїну), ефірні масла, і майже всі корисні вітаміни і мінерали.
 
Саму харизматичну речовину з «лабораторії» чайного листа – епігаллокатехінгаллата (EGCG). Цей катехін ніде не зустрічається в інших продуктах харчування в такій великій кількості, як в зеленому чаї. Він служить профілактикою багатьох видів раку, хвороби Альцгеймера і розладів пам’яті та уваги. А недавні дослідження показали ще й те, що EGCG здатний поліпшити якість життя ВІЛ – інфікованих людей. Проте вся палітра корисних хімічних речовин міститься тільки в якісному зеленому чаї .
 
Як же в домашніх умовах визначити це?
 
Без спеціального обладнання обійтися неможливо, але все-таки є кілька способів. Давайте заваримо чай і зробимо ковток. На колір чай повинен бути світло – жовтим або ніжно – зеленим. У яскраво вираженому ароматі переважають квіткові нотки, запах тонкий і освіжаючий, але оскільки в зеленому чаї багато різних летючих органічних речовин, то пахнути напій може фруктами, медом і навіть смолою! Смак злегка терпкий і гіркуватий через наявність кофеїну і поліфенолів, але ні в якому разі не надто гіркий і терпкий, з присмаком «сіна». Ці показники є головними критеріями при виборі якісної сухої заварки. Але зрозуміло, щоб стати чайним гуру, необхідно набратися досвіду. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: