Як видалити подряпини на меблях?

Як би ми акуратно не відносилися до нашої улюблених меблів з дерева, через деякий час на них все одно з’являються подряпини. А якщо в будинку є діти і тварини, то процес утворення подряпин набагато прискорюється. Але не викидати ж через це комод або стіл. Звичайно якщо меблі антикварні, то краще віднести її до реставратора.
 
Тепер давайте разом розберемося як видалити подряпини на меблях простими і перевіреними способами. Вірніше повністю видалити подряпини не вдасться, але добре замаскувати їх вийде напевно.
 
Підбираємо за кольором меблів крем для взуття. Наносимо невелику кількість відповідного крему на подряпину і залишаємо на півгодини. Після цього видаляємо надлишки крему, а подряпину поліруємо сухою шерстяной тканиною.
 
Використовуємо йод. Якщо меблі має колір темних сортів дерева, то можна затонувати подряпину настоянкою йоду. Акуратно наносите йод на подряпину. Можливо знадобиться нанести кілька шарів, щоб підігнати під тон меблів. Правда з часом йод випаровується і потрібно буде оновлювати.
 

Ядро волоського горіха. Якщо меблі не дуже темні, то по подряпин можна потерти шматочком ядра волоського горіха. Масло і йод, які входять до складу горіха, добре маскують подряпини на меблях. Зробіть кілька таких процедур і протріть подряпину сухою серветкою, щоб видалити жирні розводи від горіхового масла. Цей спосіб підійде для потертостей і не глибоких подряпин на меблях.
 
Меблевий віск. У меблевому або господарському магазині купуєте меблевий віск в тон ваших меблів. Віск буває м’який і твердий, у вигляді олівців або брусочками. М’який віск потрібно просто втерти в подряпину або тріщину, потім прибрати надлишки і відполірувати. Твердий віск спочатку потрібно розігріти або розплавити, а потім заповнити ним тріщину або навіть скол. Даємо воску застигнути, прибираємо зайве і поліруємо. До цього способу можна віднести і «Меблевий штрих». Він наноситься пензликом в рідкому вигляді, засихає і полірується.
 
Кольорові олівці. Підберіть олівець за кольором меблів, вийміть грифель і розплавте його. Отриманою масою закладіть подряпину, дайте охолонути і приберіть зайве. Залишиться тільки відполірувати.
 
Морилка для дерева. Підбираєте в магазині чи на ринку підходящу за кольором морилку. Вона буває у вигляді порошку для розведення або готова у вигляді рідкого розчину. Наносите морилку губкою на подряпину, зайве витираєте і даєте просохнути. Якщо подряпина посвітліла, то повторіть обробку. Морилка проникає в глиб деревини і не маскує структуру деревини. Після морилки подряпину або тріщину краще покрити прозорим лаком.
 
Тепер ви знаєте як видалити подряпини на меблях доступними способами. В принципі для того щоб просто замаскувати подряпину потрібен який-небудь жир. Підійде рослинне або машинне масло, навіть майонез. Втираєте масло в подряпину і даєте просочитися, а потім сухою серветкою прибираєте зайве масло і поліруете.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: