Плями на одязі завжди з’являються «несподівано», зате відіпрати більшість з них досить проблематично. Зараз в магазинах дуже багато різних засобів для виведення плям, але не всі вони ефективні. Добре що є народні засоби, які завжди підкажуть, як вивести плями від поту, соків та інших інгредієнтів.

7 способів допомагають позбавиться від плям поту на одязі

1. Для видалення забруднень з шовкових і вовняних виробів буде потрібна кухонна сіль. Кристали розчиняють у склянці води (1 ст.л. На 200 мл), потім змочують в сольовому розчині шматочок матерії і протирають ним плями. Оброблену таким чином річ залишають на півгодини, після чого полоскают в теплій воді і висушують.

2. Невеликі ділянки легко очистити за допомогою 3% розчину перекису водню. У ньому змочують тканину і протирають місце забруднення. Після цього виріб споліскують і сушать.

3. З бавовняного і лляного одягу розводи поту прибираються сумішшю з нашатирю і солі. Інгредієнти беруться в рівних пропорціях. На 200 мл води знадобиться по чайній ложці солі і нашатирю. Все перемішується і отриманим складом змочують забруднену ділянку. Через 30 хвилин річ потрібно прополоскати в теплій воді, потім випрати.

4. Від застарілих розводів допоможе позбутися аміак і бензин. Місце забруднення обробляється тканиною, змоченою в очищеному бензині, потім тампон змочують в аміаку і знову протирають плями. Особлива увага приділяється контурам забруднення. Після цього річ перуть і сушать. Також аміак «знає», як вивести плями від дезодоранту. Його просто змішують в рівних пропорціях з водою і отриманим складом обробляють забруднене місце. Через 2-3 хв, річ перуть як звичайно.

5. Аспірин відмінно справляється з наслідками поту. Для цього 2 таблетки роздрібнюють і розчиняють в 100 мл води. В розчині змочують чисту тканину і протирають її плями на одязі. Потім, залишають річ на 2-3 години, поки підсохне, після чого її перуть.

6. Мильний розчин і щавлева кислота потрібні для світлих вовняних речей. Готується мильний склад з рідкого мило, гелю для посуду або сухого прального порошку. До речі, перші два засоби відмінно виведуть жирну пляму з будь-якого типу тканини. В мильному розчині змочують м’яку щіточку і нею акуратно труть плями, потім полоскают, далі ділянку забруднення протирають ганчірочкою, просоченої розчином зі щавлевої кислотою. Готують його так: 1 ч. л. кислоти на склянку води. Через півгодини після його нанесення річ потрібно випрати;

7. Кольорову вовняну тканину легко очистити від поту за допомогою уайт-спіриту та нашатирного спирту. Склад готується з 2 частин нашатирю і 4 частин розчинника. Суміш наносять на ділянки одягу, що вимагають очищення, дають півгодини рідини вбратися, після чого річ полоскают і висушують. Розчином з аналогічних інгредієнтів можна видалити піт з світлого шовку, пропорції нашатирю і уайт-спіриту складуть 1: 1.

Ось такими простими способами можна позбутися від розлучень поту на одязі. Ще є безліч інших рецептів, які допоможуть вивести плями від вишні та фруктів.

Як швидко і ефективно позбутися від плям?

Для видалення забруднень від різних ягід і напоїв можна використовувати прості інгредієнти: свіжий лимон або лимонна кислота, оцет, сіль, сода, гліцерин. Вивести пляму від червоного вина, якщо вона «​​свіже», допоможе звичайний окріп. Для цього забруднену ділянку поливають гарячою водою, пляма буде зникати прямо на очах. Після цього річ треба випрати. Якщо це не допомогло, то можна скористатися содовим розчином. На склянку води буде потрібно 1 ч. л. порошку, отриманим складом змочують забруднити ділянку, потім річ ​​полоскают і сушать.  Якщо відразу замити слід не вийшло, то протягом 2 годин після цього врятувати річ допоможе 9% розчин оцтової кислоти.

Як виводять плями від шовковиці, якщо окріп лише зробив їх менш чіткою? Після того як вони зблякли, на місце забруднення капають пару крапель свіжого лимонного соку. Можна використовувати і оцет, але тільки розведений з водою в пропорції 1: 1. У такому розчині річ замочують на 20 хвилин, потім перуть.

Знаючи як вивести пляму від чаю, можна не боятися випадкових несподіванок і в будь-який момент встигнути врятувати кохану скатертину. Можна обійтися і без прання. Для цього під пляму підкладають м’яку тканину, а зверху починають протирати тампоном, змоченим в 10% розчині лимонної кислотою або в нашатирному спирті. Через 15 хвилин скатертину треба прополоскати в чистій воді. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.