На жаль, багатьом з нас доводилося стикатися з такою неприємністю, як прилипання жуйки до одягу. Оскільки жувальна гумка має своєрідну, дуже липку структуру, через яку після певного впливу температур, вона не просто розтікається по волокнах матеріалу, а й щільно прилипає до неї, повністю видалити її з поверхні тканини майже неможливо. Але й з даної ситуації можна знайти вихід.

Звичайно, можна віддати зіпсовану річ в хімчистку, і нею займуться професіонали, але слід враховувати, що хімічній обробці, в даній ситуації, підлягають тільки натуральні тканини. Вони на відміну від синтетичних НЕ будуть псуватися від застосування сильнодіючих чистячих речовин.  

Однак не у всіх і не завжди є можливість віддати річ на обробку. У таких ситуаціях можна справитись самостійно. Для цього є кілька простих, але надійних способів як прибрати жуйку з одягу.    

Першим і найбільш популярним методом видалення жувальної гумки з поверхні тканини є метод заморозки. Він полягає в наступному: одяг, до якої прилипла жуйка необхідно покласти в целофановий мішок або пакет і покласти на деякий час в морозильну камеру. Після того, як вона пролежить там кілька годин, і жуйка повністю замерзне, річ можна дістати і приступити до її очистки. Від холоду жувальна гумка перестане бути м’якою і липкою, замість цього вона затвердіє і почне ламатися, в цей момент вона легко відокремитися від тканини і не залишить сліду.     

Але, як бути, якщо жуйка прилипла до пальто, куртки або іншої речі, яка через свої великих розмірів не може поміститися в морозилку? Для таких випадків використовуйте сухий лід. Відчищати жуйку в цій ситуації краще не руками, а зубною щіткою.  

Так само в даний час в спеціалізованих магазинах можна придбати спеціальну заморожуючу рідина, її дуже зручно носити з собою про всяк непередбачений випадок. Але й цієї рідини є альтернатива. Її можна замінити звичайним газом, для заправки запальничок. Він також швидко заморозить жуйку, і вона легко відклеїться від одягу.    

Існує і протилежний метод, як видалити жуйку з одягу, метод нагрівання. Жувальну гумку максимально відчищають від тканини, потім на пляму, що залишилась прикладають промокашку або будь-який м’який папір, після прасують праскою або прогрівають феном. Потім річ слід випрати в гарячій воді, при цьому рекомендується використовувати не порошок, а засіб для миття посуду, так як він краще відмиє жирний слід.

У рідкісних випадках, наприклад для грубих тканин, можна використовувати бензин або ж інший універсальний розчинник. Для цього необхідно нанести декілька крапель розчинника на жуйку, потримати близько п’яти хвилин і після приступати до очистки. Виробляти її слід від центру плями до країв. Але перш ніж приступити до обробки тканини, перевірте цей спосіб на невидному для інших ділянці тканини, так як деякі розчинники можуть залишити пляму або ж роз’їсти тканину зовсім.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.