Як видаляють зуб мудрості?

У процесі росту зубів мудрості можуть виникнути деякі ускладнення. Так, дуже часто з’являються сильні болі в щелепі при прорізуванні або зуби іноді виростають вже зруйнованими, що також приносить чимало неприємних відчуттів. Щоб позбавити пацієнта від проблем із зубами мудрості, стоматологами широко застосовується процедура їх видалення.
 
Видалення зубів проводиться як на верхній, так і на нижній щелепі. Варто відзначити, що процедура є менш болючою на верхній щелепі, тому, що коріння зубів зверху менш міцні. Кісткова тканина нижньої щелепи має більш щільну структуру, що ускладнює операцію.
 
Перед прийняттям рішення про видалення зуба мудрості лікарі часто роблять рентгенівський знімок, щоб визначити будову коренів, точне місце розташування зуба, якщо він не прорізався, і підтвердити діагноз. Можна обійтися без знімка, якщо стоматолог чітко представляє загальну картину ускладнення і майбутню операцію.

На першому етапі лікар визначає наявність алергічних реакцій у хворого на анестезію і окремі медичні препарати. Це необхідно, щоб зробити операцію з видалення максимально безпечною і не допустити ускладнень під час процедури.
 
Потім ставиться укол з препаратом анестезії, щоб пацієнт відчував мінімальні больові відчуття. Залежно від розташування зуба варіюється час очікування початку дії препарату – анестетика. Якщо видалення проводиться з верхньої щелепи, час очікування в середньому становить 3-5 хвилин. Для початку дії ліки на нижній щелепі необхідно прочекати 8-10 хвилин.
 
Після цього починається витяг зуба з ясен. Сама процедура займає до 10 хвилин. Для видалення робиться невеликий розріз на слизовій оболонці в області зуба, після чого видаляється кісткова тканина. Потім за допомогою елеваторів зуб видаляється з лунки похитуванням. В особливо важких випадках зуб розділяється на кілька частин і послідовно витягується з ясен.
 
При необхідності ясна промиваються антисептиками, а потім закладається спеціальний протизапальний препарат для виключення зараження ранки. Розріз вшивають. На цьому видалення зуба завершується. 
 
Після видалення іноді виникають деякі больові відчуття, які пов’язані передусім із закінченням дії анестезії. Також може спостерігатися деяка набряклість тканин навколо зуба і деякі кровотечі, які через деякий час зупиняються. Щоб уникнути появи будь-яких ускладнень, після процедури необхідно чітко слідувати інструкціям стоматолога по догляду за порожниною рота і прийому їжі після операції.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: