Як відіпрати кров?

Кров залишає плями, з якими нелегко впоратися. Але, не дивлячись на труднощі, це можливо. Ну не викидати ж на смітник хорошу річ через кров’яні плямочки. Так і зарплати ніякої не вистачить.

Так як же відіпрати кров ?

Для початку треба дізнатися, як довго пляма знаходилося на одязі. Якщо воно давнє, то шансів відіпрати майже немає. Якщо ви раніше намагалися відіпрати кров гарячою водою, то з річчю можете попрощатися. Але вихід є: щоб без зусиль впоратися з плямою, необхідно покласти річ в холодну воду.

Якщо і після цього пляма не повністю відіпреться, то намильте її господарським милом і залиште на пару хвилин. Потім гарненько потріть і прополощіть під струменем холодної води.

Багато хто намагається відіпрати кров в пральній машині, але при цьому треба враховувати, що при температурі більше сорока градусів, кров згортається. Після чого на місці плями можна сміливо поставити декоративну латочку. Щоб уникнути подібного, необхідно встановити мінімальну температуру в режимі прання, і використовувати засіб від плям, обробивши попередньо забруднення.

Дехто пробує вивести плями перекисом водню, але швидше за все, зіпсується малюнок або тканина, ніж виведеться пляма. Але що робити з кров’яним плямою, якщо вона засохло? Ймовірно, з такою плямою впорається сольовий розчин. Для приготування потрібно 1 літр холодної води і столова ложка солі. Потім замочити в приготованому розчині річ, з якою необхідно видалити пляму на 10-15 хв. Після чого злегка потерти в теплій воді, додавши мила або порошку. У рідкісних випадках відмінний результат дає застосування рідини для миття посуду.

Також застарілі плями крові можна відіпрати з допомогою нашатирного спирту. Для приготування потрібно 1 літр холодної води і столова ложка нашатирю. Також замочити в розчині річ, після чого за допомогою ватного диска відтерти пляму більш концентрованим розчином.

Буває, що й це не допомагає. Тоді на допомогу прийде кашка з крохмалю. Наприклад, на оббивці м’яких меблів частенько видніються кров’яні плями, які не так-то і просто видалити. У цьому випадку необхідно нанести кашку на пляму і дати висохнути, після чого просто видалити скоринку крохмалю за допомогою щітки.

Ось ще один ефективніший спосіб, як відіпрати кров’яну пляму. Нанести на забруднення теплий гліцерин, попередньо нагрівши  в теплій воді. Після чого, змоченим в гліцерині ватним диском, протерти пляму. Швидше за все, кров віддалиться, але тканина необхідно буде ретельно прополоскати в злегка підігрітій воді.

Найчастіше буває, не всі плями вдається вивести, тому не відкладайте прання в довгий ящик, а витратьте пару хвилин і спробуйте вивести пляму відразу, ніж потім втратити години роботи або улюблену річ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: