Як відкрутити приржавівшу гайку чи болт?

Автомобілісти часто стикаються з такою проблемою як приржавівша гайка або болт, особливо ті, хто робить ремонт своїми руками. Є кілька способів відгвинчування приржавівших гайок, все залежить від того, що у вас є в наявності для вирішення цієї проблеми.

  1. Найпростіше і швидке рішення – акуратно зрізати болгаркою гайку, з одного або двох сторін, щоб не пошкодити різьблення на болту, тоді вона легко відкрутиться. Але, в такому випадку треба мати в запасі таку ж гайку.
  2. Якщо ви часто стикаєтеся з такими проблемами, можна купити спеціальне просочення (WD-40, рідкий ключ), воно проникає глибоко в різьбу, роз’їдаючи іржу, і тоді почекавши якийсь час гайку можна відкрутити. Якщо немає просочення можна використовувати звичайну воду, гас або гальмівну рідину – змочити ганчірку і покласти на гайку, нехай покисне. Якщо однієї спроби мало – повторити процедуру.

    3. Приржавівші гайку іноді вдається відкрутити, якщо постукати по ній зверху через насадку (обрізок трубки), щоб зірвати її, сильними ударами але без фанатизму. Потім взяти торцевий або накидний ключ (ріжкові при великому зусиллі «облизуються») і спробувати відкрутити. Особливо цей прийом ефективний при відгвинчуванні коліс, якщо гайка НЕ ​​відкручується, дістаєте молоток, постукали по гайці, зірвали її і вона пішла …

  3. В інших місцях, якщо гайка не велика (М8, М10), можна зробити насічки зубилом на її гранях, в 2-3 місцях глибиною 1-2 мм. Різьблення в такому випадку подас, слабшає і гайку можна відкрутити, але використовувати повторно таку гайку вже не бажано. Додатково іржаву різьблення можна змочити гасом.
  4. Можна прогріти прикипіла гайку теплофеном або іншим якимось способом, обстучать, а потім накинути голівку і «рвати».

Якщо час сильно не обмежує, поспішати не треба, іноді доводиться набратися терпіння на 2-3 дні, але зате результат буде задовільний.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: