Як відновити дерев’яні вікна?

Старі дерев’яні вікна можна відреставрувати, після чого вони будуть виглядати як нові. А якщо провести цю роботу по-справжньому якісно, не пошкодувати часу і зусиль, то такі вікна будуть виглядати не просто добре, а стануть практично не відрізнятися від нових.

Звичайно, можна тільки злегка відремонтувати дерев’яні вікна і утеплити їх. Це краще, ніж нічого. Однак у даній статті мова піде про інше. Як якісно відреставрувати дерев’яні віконні рами, якщо не хочеться йти на компроміси. Дану роботу виконувати потрібно влітку.

Як розібрати дерев’яні вікна

Спочатку вікна відкривають, а стулки знімають з петель.

Розбирають фурнітуру петлі, ручки та інші елементи потрібно витягнути з рами і стулок. Вони вже не знадобляться, натомість потрібно придбати нові.

По периметру стулок вікна можна знайти неширокі планки, які назвали штапіки. Їх призначення – утримувати в рамі скло. Штапіки легко знімаються, якщо підчепити їх широким ножем або шпателем.

Після цього скло акуратно виймають і кладуть на зберігання в безпечне місце, де вони не будуть заважати.

Коли все буде готово, потрібно забезпечити в приміщенні хороше освітлення, і можна братися за реставрацію рам. Такий процес проходить у декілька етапів.

Реставрація дерев’яних рам

1. Для початку дерев’яні рами потрібно очистити від старої фарби. Для цього підійде паяльна лампа, газовий пальник або будівельний фен. Після нагрівання, фарба стає м’якою і піддатливою- її неважко зчистити шпателем або скребком. Щоб видалити залишки матеріалів, раму шліфують наждачним папером.

2. Другий етап реставрації дерев’яної рами шпаклювання. Зазвичай дерев’яні вікна старих зразків мають велику кількість недоліків і вад. Не варто намагатися боротися з кожним з них окремо. Замість цього шпаклівку тонким шаром наносять на всю раму цілком.

3. Коли розчин висохне – дерев’яну раму якісно шліфують. При цьому потрібно зняти все зайве. Тобто шпаклівку, яка покриває раму знімають повністю, аж до свіжої деревини. У підсумку виходить ідеальна поверхня, всі недоліки якої були заповнені шпаклівкою, а все зайве – ретельно зашліфувати. Звичайно ж, для такої роботи не завадить запастися шліфувальними інструментами, так як вручну зробити все якісно буде не так просто.

4. Залишається лише заґрунтувати дерев’яні рами і покрити їх у два або навіть три шари фарби, або лаку. Від фарби багато залежить, тому економити не варто. Вибирати слід фарбу дорогу, яка рекомендована саме для фарбування дерев’яних вікон. У такому випадку, регулярно оновлювати дерев’яну раму не буде ніякої необхідності.

5. Коли фарба висохне, кожне скло повертають на місце, закріплюючи силіконом і знову притискають його штапіками.

6. Вставляють нову фурнітуру, після чого стулки вікна навішують на раму

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: