Як відновити подряпаний диск?

У кожного з нас періодично виникала ситуація, коли компакт-диск з потрібною інформацією або улюбленою музикою був випадково подряпаний. І тепер частково або зовсім не читається. Тоді відразу виникає питання: як відновити подряпаний диск? І чи можливо це взагалі зробити?
 
Наші люди дуже кмітливі, тому вже є кілька перевірених на практиці способів відновлення подряпаних дисків. Головне, щоб подряпин не було на металізованій активній плівці, яка знаходиться під малюнком або логотипом. Це можна побачити, подивившись на світ через диск: якщо в деяких місцях світло пробиває малюнок наскрізь через подряпини, то це дуже серйозні пошкодження, які вже не відновити. Якщо ж подряпини на пластмасовій основі диска, то такий диск можна відновити, використовуючи наші корисні поради.
 
Інформація записується на активний шар через прозору основу. Якщо на цій основі з’являються подряпини, то при зчитуванні промінь лазера викривляється на них або перевідбивається, що робить неможливим отримання інформації з такого диска. Наше завдання – загладити ці подряпини, щоб прибрати перешкоди для променя.
 

Нам знадобиться звичайна зубна паста типу Colgate, Blendamed або інша (не відбілююча). У таких пастах міститься невеликий абразивний порошок, який нам і потрібен. Розводимо трохи зубної пасти з водою (50 на 50), добре розмішуємо. Беремо серветку з м’якої тканини або ватяний тампон, умочуємо в розчин і починаємо полірувати в районі подряпини хвилин 20. Потім протираємо диск сухою серветкою і пробуємо прочитати.
 
У господарських магазинах продається полірувальна паста ГОІ у вигляді зелених грудочок, схожих на пластилін. Нам підійде ГОІ №1 або №2 з дрібним абразивом. Наносимо цю пасту на подряпини і чекаємо 3-5 хвилин, а потім м’якою серветкою поліруємо ці подряпини кілька хвилин. Потім протираємо чистою серветкою і пробуємо запустити диск. Якщо не вийшло, то потрібно ще раз повторити.
 
Для цього способу потрібна зеленка з аптечки, вушні палички і ватні тампони. Рясно наносимо на диск ватяними паличками шар зеленки. Тепер швидко розтираємо зеленку ватними тампонами по всьому диску. Якщо зеленка буде  підсихати, то додавайте свіжої і, не зупиняючись, втирайте зеленку рівномірно на весь диск, поки він не стане рівного зеленуватого відтінку. Цей колір на роботу диска не впливає, але коефіцієнт заломлення вирівнює. Тепер, коли диск просохне, можна з ним працювати. Можливо потрібно буде повторити.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: