Як відпочити в лісі – відпочинок у лісі всією сім’єю.

Чи варто вирушати до лісу всією сім’єю?
 
Не кожна людина знає, як добре відпочивати в лісі. Ви багато втрачаєте, відмовляючись від лісового природного відпочинку всією сім’єю. Можливо, пам’ятки лісу обмежуються деревами і стежками, але сюди відправляються не за екскурсіями! Кожен батько знає, де відпочити з дітьми – відправитися всією сім’єю в похід у ліс. Раніше це було більш популярним видом відпочинку, зараз знову починає набирати оберти популярності. Кожен, хто пройшов через відпочинок у лісі, знає, який сімейний відпочинок найкращий, цінний і запам’ятовується.
 
Відправитися в ліс можна разом з дітьми. Необхідно тільки заздалегідь подбати про безпеку і захист від комах. У ліс можна піти пішки з рюкзаками або помістити всі речі в багажник авто і поїхати на машині. Ліс може стати корисним не лише для вихідних, але і для здоров’я, адже повітря тут чистіше, дихати – легше, природа – яскрава і насичена. Та й різноманітність у відпочинку дуже важливо – не по пляжам одним кататися з разу в раз. Недалеко від будь-якого міста є ліс, в який можна відправитися. У першу чергу, в лісі відпочиваючі шукають порожнє і чисте місце для відпочинку, після чого починають розміщуватися і облаштовувати своє місце для відпочинку.
 
Сімейний відпочинок можна провести в лісі, як з ночівлею, так і відвідавши узлісся вдень, деякі вважають за краще проводити тут вихідні. Для дітей це так само корисно – вони краще розвиваються, вчаться орієнтуватися на місцевості і вивчають своє місто в різних варіаціях (не тільки міські масиви, а й околиці) під вашим наглядом.
 
Взимку в ліс не ходять, тому що це небезпечно – у лісі холодно і можна захворіти або отримати обмороження. А от з того дня, як земля прогрівається і просихає, тобто з весни по осінь лісом ходить багато відпочиваючих!

Що взяти з собою в ліс.
 
Коли будете збирати речі в ліс, враховуйте, що ви будете перебувати в тіні, до того ж недалеко може бути водойма, тобто в лісі завжди буде прохолодніше, ніж у місті. Так що обов’язково візьміть з собою теплі речі: кофту і штани.
 
При зборах в ліс важливо, що ви візьмете з собою і що надягнете відразу. Отже, у вас має бути завжди:
 

 • Засіб від комарів і комах
 • Нешвидкопсувні продукти харчування і питна вода 
 • Теплі речі, в тому числі і теплі шкарпетки
 • Зручне взуття, як правило, це кросівки або кеди
 • Панама або хустку, бейсболка на голову, яка захистить від сонця і кліщів
 • Лежак, на якому ви зможете посидіти або полежати. Лежак повинен бути легким, але щільним, щоб не довелося сидіти на «голій землі» і не застудитися
 • Вологі серветки, а так само йод і бинт (на випадок, якщо ви подряпаєтеся або поріжетеся)
 • Тарілка, стакан і столові прилади, щоб не довелося їсти прямо з продаваної тари
 • Мобільний телефон, який був заздалегідь добре заряджений
 • Пакети для сміття, куди можна зібрати відходи.

Залежно від того, коли ви вийшли, ви можете надіти хоч шорти, хоч спортивні штани. Але пам’ятайте, що в сезон кліщів не варто ризикувати здоров’ям і надягти при відпочинку в лісі закритий одяг. Закритий одяг не завжди теплий, так що не бійтеся спітніти через це.

 

Обов’язково подумайте про дітей, якщо відпочинок в лісі проходить з ними – тоді в похід варто вирушати недалеко, або варто взяти машину. Якщо ж ви хочете поїхати на природу з ночівлею, то вам буде потрібно:

 • Намети, при необхідності і бажанні можна взяти з собою тент, який захистить від дощу, комарів і жуків і вітру
 • Спальні мішки
 • Ковдри і подушки
 • Казан для приготування їжі в польових умовах, або гриль чи мангал
 • Досить необхідної їжу і питної води.

Для тих, хто їде в ліс на автомобілі, можна взяти з собою багато корисних речей, які полегшать існування в диких умовах. Якщо ж ви йдете в ліс пішки, то у вас повинен бути зручний похідний рюкзак, куди необхідно скласти лише найпотрібніше. Але пам’ятайте, що ніякі електроприлади ви зарядити в лісі не зможете, так що брати з собою зарядку для телефону, фен або електричний чайник немає необхідності.

Як розважити себе в лісі.

Отже, ви на місці відпочинку, але як відпочити в лісі, чим зайнятися і що тут взагалі може бути цікавого? У першу чергу, це насолода природою і деревами навколо. Хтось приходить в ліс за збором врожаю – грибів і ягід, диких яблук та ін. Однак варто розуміти, що збирати гриби та яблука не можна, якщо ви в них не розбираєтеся, або «дещо розумієте». Інакше ж ви ризикуєте отруїтися і отруїти близьких збором поганок і грибів – обманок.

У лісі найбільше подобається відпочиваючим розводити багаття і сидіти біля нього, розмовляючи або наспівуючи пісні, просто спокійно відпочиваючи і роздумуючи про щось. Не менш популярною виявиться затія з шашликами або печеною картоплею. Багатьом просто достатньо побродити по лісі, потім залізти в намет і заснути на свіжому повітрі, інші, сидячи біля багаття, лякають один одного страшними історіями або діляться секретами, а закохані – мріють про майбутнє і задовольняються романтикою лісу. Діти, як правило, люблять їсти на свіжому повітрі, грати в м’яч і бадмінтон і навіть збирати сухі гілки неподалік для майбутнього вогнища.

Що важливо пам’ятати, перебуваючи в лісі.

Якщо ви приїхали на відпочинок в ліс всією сім’єю, то вам необхідно запам’ятати важливі правила знаходження тут. Перші з них відносяться до безпеки розведення багаття. Для початку запитайте лісничого, де і як можна розводити багаття, щоб це було безпечно. За правилами, ви повинні викопати невелику ямку для вогнища, очистити місце від сухих гілок і листя, поруч не повинно знаходитися звисаючих дерев. Як тільки ви підготували галявину, Обгородіть місце для вогнища каменями або цеглинками, які зможете знайти в лісі. Тільки після цього можна розводити багаття. Щоб загасити багаття, потрібно дочекатися, поки дотліют вуглинки і засипати залишки багаття піском або землею.

Будьте обережні, якщо в лісі зустрічаються дикі тварини, тут не можна залишатися без нагляду і тим більше – з ночівлею. Тому заздалегідь дізнайтеся у лісника про тварин, адже, наприклад  хоч кабан – це дика свиня, він досить агресивний!

І не забувайте: в ліс сміття приносить людина, вона і повинен його винести за собою. Тому приготуйте пакет для сміття і зберіть залишене вами сміття. Якщо хтось залишив сміття поруч з вашим місцем відпочинку, не полінуйтеся прибрати і за цими «бруднулями». Робіть ліс чистіше, і тоді відпочивати тут буде ще приємніше!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: