Якщо випадково поруч в одній корзинці виявилися варені і сирі яйця, то як можна дізнатися, які з них сирі, а які варені?
 
Під шкаралупою вареного яйця міститься згорнутий білок, всередині якого знаходиться жовток в звареному вигляді або напіврідкому.
 
У сирому яйці білок і жовток – це рідка субстанція. Це і є основна відмінність між сирим і вареним яйцем. Але, на жаль, зовнішній вигляд вареного і сирого яйця абсолютно ідентичний, що значно ускладнює поділ яєць на сирі і варені.
Як відрізнити сире яйце від вареного?
 
1. Простий і невигадливий спосіб: розбити. Даний метод можна застосувати, якщо ви збираєтеся щось готувати з використанням сирих яєць. В інших випадках використовувати даний спосіб перевірки не рекомендується. Розбите яйце може стати причиною харчового отруєння, оскільки псується значно швидше, ніж яйце в шкаралупі. Тому розбите яйце потрібно відразу ж використовувати для приготування їжі.
 
2. Розкрутити яйце. Цей секрет повинна знати кожна господиня. Щоб відрізнити сире яйце від вареного, потрібно розкрутити яйце на рівній поверхні. Варене яйце буде крутитися швидше, ніж сире. Сире навряд чи вдасться взагалі розкрутити. Це найбільш надійний і перевірений спосіб визначення сире яйце або варене, в результаті якого всі яйця залишаться цілими і неушкодженими.
 
Даний спосіб, як відрізнити сире яйце від вареного, базується на законах механіки. Варене яйце щільне всередині і обертається як суцільний цілий об’єкт. У сирому яйці рідкий вміст, воно не відразу отримує обертальний рух через інерції. Поверхня обертається, а внутрішній вміст ще ні. Тому воно затримує рух твердої оболонки і грає роль гальма. Яйце майже відразу зупиняється.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.