Як відучити дитину від пустушки?

У перші місяці життя дитини пустишка – це один з перших помічників молодої мами. Соска заспокоює малюка і дає можливість приділити мамі небагато часу собі. Але діти ростуть, і настає час, коли необхідно відучити сина чи доньку від цієї звички.

 
Вважається, що вже піврічного віку малюк може обходитися без соски, та й до року відучити значно простіше,але бажання батьків поспати ще одну ніч віддаляють ці події на рік, а то й довше. Складніше дитині буде розлучитися з пустушкою у віці від одного до двох років.
 
Відучувати від соски необхідно в спокійний і сприятливий для цього період, коли батьки помічають, що потреба в ній помітно зменшується. Процес цей тривалий, і щоб він пройшов безболісно доведеться запастися терпінням на кілька місяців. Звичайно, деякі мами намагаються відучити від пустушки різко, просто в один день перестають її давати. Але не варто наслідувати їх приклад, адже це дуже великий стрес для дитини, до того ж у цьому випадку не вийде уникнути сліз, істерик і безсонних ночей. Не потрібно і слухати поради подруг та сусідів, тому що діти у всіх різні і відучення від пустушки проходить у всіх індивідуально.
 
Щоб розставання з коханою соскою пройшло легко і безболісно, ​​необхідно дотримуватися нескладних порад.Спочатку варто обмежити контакт дитини з пустушкою вдень, прибрати її з видного місця, не пропонувати соску малюкові самим і якщо в наявності кілька штук, то залишити краще тільки одну. Якщо дитина завередував, варто його відвернути,приголубити, взяти на руки, дати улюблену іграшку, і взагалі в цей період слід приділяти більше уваги маляті. Давати пустушку бажано тільки під час сну, як нічного або денного, але при великій потребі і протягом дня, не варто мучити свого малюка, краще пустушку дати.
 
Але як тільки дитина заспокоїться, варто непомітно забрати її. Також не варто позбавляти дитини соски, коли він хворий або в процесі росту зубів. Адже головна мета – відучити від шкідливої ​​звички, але при цьому уникаючи психологічних травм. Після того,як син або донька звикнуть обходитися без пустушки вдень необхідно почати відучувати і в нічний час по тому ж принципу. Перед сном постаратися відвернути дитину, покачати і дозволити спати з улюбленою іграшкою.
 
Також допомогти малюкові перестати смоктати пустушку можна проколовши в ній дірочку або трохи підрізавши, причому підрізати необхідно кожен день по не великому шматочку, і, в кінцевому підсумку, пустушка перестане задовольняти потреби дитини, і він сам відмовиться від неї. Але варто зауважити, що такий метод підходить не всім. Адже якщо дитині більше двох років, то вона просто відправить маму чи тата в магазин за новою соскою.
 
З старшими дітьми, в два-три роки, можна спробувати домовитися.Наприклад, замість соски купити нову іграшку, яку він давно просив. Абовлаштувати обряд прощання з улюбленою річчю, подарувавши її пташці, кішечці або, приміром, собачці, варіантів тут безліч. Ще можна демонстративно подарувати її малюкові помолодше, пояснивши, що йому вона потрібніша. Також варто постійно говорити яка ваша дитина вже доросла, і що більшим діткам пустушки просто не потрібні. І рано чи пізно малюк обов’язково це зрозуміє сам.
 
Слід розуміти, що прощання з пустушкою для малюка рівнозначне відмові від будь шкідливої ​​звички для дорослої людини. Але в ситуації з дитиною, для позитивного результату постаратися доведеться батькам, адже саме їм необхідно бути терплячими, більш уважними, проявляти підтримку та розуміючи відноситься до нелегкого періоду в житті улюбленого сина чи доньки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: