Як відучити собаку гризти домашні речі?

Якщо собака гризе все підряд, то задумайтеся, що в її житті не так. Адже задоволена і щаслива собачка не буде погано поводитися. Можливо, Ви мало гуляєте на вулиці, або тварина страждає від самотності? Взагалі, собака за природою своєю хижак, але це зовсім не означає, що тварина некерована.
 
Іграшки для собаки
 
Ви не знаєте, як відучити собаку гризти речі? Насправді це дуже просто! Правда, ніколи не слухайте «мудрих» порад, таких, наприклад, як, обсипати «улюблені предмети» рідної четвероножки перцевим порошком! Це варварство, а не заходи боротьби! Насамперед, обзаведіться «іграшками – погризушками», які безпечні для здоров’я вашого улюбленця, їх можна купити в будя-якому спеціалізованому магазині, або замовити через інтернет. Ці силіконові собачі іграшки можуть бути у формі черевичка, кісточки або м’ячика. Останні особливо гарні, тим, що крім основної функції – грати, а не гризти, виступаючі сосочки ще й чистять зуби тварини. Однак, щоб іграшки не набридли, міняйте їх і час від часу, купуйте нові.
 

Вигул собаки
 
А ще дуже дієва міра – просто вигулювати домашнього улюбленця. Адже маленькій цуценяті необхідно до 10 раз побувати на вулиці за день, а дорослій собаці достатньо тільки 3. У цей час турботливий господар не «чеше язика по мобільному телефон», а грає зі своїм другом. Ви помітили, що гра «Принеси» – це найулюбленіше заняття чотириногого улюбленця? Втомлена собака, яка розтратила «залежану» енергію, вже не зазіхне на Ваші домашні речі, повірте!
 
Виховання собаки
 
Ще один дієвий метод – це «зловити» пустуна навіть не на гарячому, а лише за намір. Як тільки Ви помітили, що пішла перша секунда, коли собака гризе дроти, почніть співати, або чимось шарудіти. Тим самим Ви перемкнете її увагу, і відволічете від бажаного процесу. І тут же дуже строго, в наказовому способі дайте команду: «Не можна!» Собачки істоти набагато інтеллектуальніша багатьох людей. Тому досить пару раз зробити саме так, і вона зрозуміє, що Ви не в захваті від її затії. Однак тут важливо врахувати, що якщо «процес пішов», то співати вже пізно. Слід віднімати «здобич». При цьому без злоби потягнути за холку, як робила це рідна мама, коли переносила цуценя. І ще дуже важливо, саме якось не шумно відвернути тваринку. Взагалі, тварина не виносить крик! Це може закінчитися нелюбов’ю до Вас, непокорою і навіть агресією. Ви не дивіться, що улюбленець лащиться і підлизується, зуби-то у нього на місці…
 
Відучити собаку гризти буває, набагато простіше, якщо не привчати її до поганого спочатку. Адже іноді велелюбні господарі грішать тим, що кидають кудлатій крихітці старі тапочки або ганчірочки, мовляв, все одно викидати, нехай, мовляв, потішиться! Ось цуценя і «тішиться»! Адже як йому, бідному, відрізнити, де закінчується непотрібне, і починається необхідне… Одним словом, впоратися з поганою звичкою набагато складніше, ніж не допустити її появи. І по-цьому всього дві речі – активні ігри на вулиці і улюблені «погризушки» позбавлять Вас від найгіршої манери, яка є у собак – гризти не своє.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: