Як викорчувати пень?

Американський спосіб

У пні сверлятся кілька отворів глибиною 10-20 см. Вони забиваються аміачною селітрою, не доходячи до верху 1-2 см. Дірки що залишились, замазують садовим варом або парафіном, або пластиковими пробками. За зиму селітра поступово зруйнує тіло пня до найдрібніших корінців, і його можна буде спалити. А можна і не спалювати – пень буде настільки трухлявий, що розсиплеться від найменшого стусана.

За допомогою бочки

Ставлять на пень бочку для спалювання сміття без дна. І поступово пеньок згорить. Правда перший час корені можуть давати поросль, і її потрібно регулярно знищувати.

За допомогою грибів

Можна пеньок заразити опеньками, які продається в садових магазинах. Опеньків з одного пня можна зібрати до 10 кг. Якщо не хочеться вдаватися до допомоги грибів, можна видовбати середину в пня і посадити туди квіти. Така прикраса прослужить років п’ять, після чого розвалиться на частини.

За допомогою солярки

Видаляють пеньки і за допомогою солярки – змочуючи нею спил. Або навіть прив’язуючи до пенька ганчірочку, змочену в солярці. А зверху все замотують плівкою. Через три-чотири роки такий пеньок згниє. Якщо нетерпеться – можна через рік спробувати його спалити.

Сіллю по-крупному

Якщо рясно посипати пень крупною сіллю, то деревина поступово нею просочиться і почне руйнуватися. Приблизно через рік весь пень перетвориться на досконалу труху. На жаль, трохи постраждає і грунт. Тому такий спосіб застосовують тільки тоді, коли майданчик розчищається під будівництво. Тобто грунт не буде використовуватися під посадку овочів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: