Як використовувати кока -колу в домашньому господарстві?

Про те, що кока -кола – напій далеко не самий корисний, мабуть, знають усі. Недарма ж кажуть, що монета, кинута в цей напій, розчиняється через кілька днів. Та й лікарі не рекомендують пити колу, особливо тим, у кого проблемний шлунок. Але все ж вона може принести певну користь, наприклад, в домашньому господарстві. Отже, розглянемо ситуації, коли кока -кола може стати в нагоді.

Город

Ортофосфорна кислота – одна зі складових кока-коли, також входить до складу добрив. Шлунку нічого крім шкоди кислота не принесе, а от для зелених вихованців буде вельми корисна. Тому деякі власники дачних ділянок використовують кока -колу, щоб отримати хороший компост.

Зробити це просто – потрібно зібрати опале листя, гній, стебла рослин і т. п. і залити кока-колою. Завдяки цьому, в компості різко збільшується вміст фосфору, до того ж прискорюється процес перепрівання.

Ще один спосіб використання шипучки на городі – боротьба з шкідниками. Можна приготувати розчин, який допоможе захистити ваші огірки і смородину. Розведіть напій водою (у рівних долях) і в період дозрівання рослин обприскуйте посадки.

Очищення сантехніки та посуду

Напевно, всім господиням знаком вапняний наліт і противні іржаві потьоки, що з’являються на раковині і ванною. Щоб позбутися від подібних «прикрас», налийте на постраждалу поверхню кока-колу і почекайте хвилин п’ятнадцять. Після цього досить буде попрацювати трохи губкою і всі сліди зникнуть.

Унітаз теж можна очистити цим популярним напоєм. Влийте в нього півлітра рідини, почекайте годину, а потім змийте. Підійде кока-кола і для миття кахельної плитки – ніяких плям після цього не залишиться. А якщо в зливний трубі утворився засмічення, досить залити пляшку шипучки в горловину раковини на ніч і до ранку, він буде ліквідований.

Крім того, кока -кола на відміну від багатьох чистячих препаратів не має хімічного, різкого запаху.

Пригоріла каструля? Налийте в неї півлітра кока-коли, поставте на плиту і доведіть до кипіння. Після сполосніть каструлю чистою водою і нагару як не бувало. Таку ж операцію проробляємо з чайником, щоб знищити накип.

Якщо у вас є потемнілі вироби з бронзи або хрому, покладіть їх на деякий час в ємність з колою, а після вийміть і почистіть губкою. Таким же чином ви легко повернете блиск улюбленої колекції монет. Взагалі, в ній можна замочувати будь заіржавілий предмет (наприклад, дверні петлі). До речі, для очищення автомобільного мотора вона теж чудово підійде.

Плями на одязі

Кока-кола послужить вам і в тому випадку, якщо ви «посадили» на одяг жирну пляму, так як вона прекрасно розчиняє жир. Гарненько змочіть забруднений ділянку і залиште так на кілька годин.

Маринування

Замаринуйте м’ясо в цьому напої на дві години, і ви самі помітите, наскільки соковитіше і ніжніше воно стане.

Як бачимо, кока -кола в деякому роді є універсальним напоєм і може принести чимало користі. Але от її любителям, напевно, все ж варто задуматися і перейти на які-небудь більш безпечні напої, так як кока -колі доречніше зайняти місце не в продуктовому магазині, а у відділі побутової хімії .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: