Як вілікуваиі застуду?

З застудою час від часу стикається кожна людина. Для того щоб підхопити ГРЗ або ГРВІ багато чого не потрібно, ви можете просто промочити ноги в холодну пору року, випити дуже холодною мінералки в спеку або просто зіткнутися з якимось носієм вірусу на вулиці або в громадському транспорті. І вже до вечора ви можете відчути всі симптоми цього неприємного захворювання на собі.

Зазвичай застуда починається з відчуття розбитості, головного болю і ломоти у м’язах. Також може підвищуватися температура тіла. Уже на цій стадії варто вживати заходів з лікування, використовуючи різні препарати і підручні засоби. Що приймати, які ліки пити при застуді? Про це-то ми і поговоримо далі.

Варто пам’ятати, що звичайна застуда може виявитися особливо небезпечної для новонароджених діток, а також для літніх людей. Цим групам населення варто проводити лікування виключно під контролем лікаря. Самолікування може бути небезпечно. Також застуда може особливо загрожувати людям з хронічними недугами, хворобами серця і тим, хто страждає від хронічних уражень легень.

Противірусні препарати

У більшій частині випадків простудні захворювання розвиваються саме через вірусні атаки. Саме тому їх терапія буде найбільш ефективною, якщо ви будете приймати препарати, здатні придушити активність збудників. Однак, основна проблема такого лікування полягає в тому, що при ГРВІ досить складно визначити тип вірусу і підібрати відповідний засіб впливу. Саме тому варто віддавати перевагу препаратам, які мають максимальної терапевтичної активністю по відношенню до респіраторних вірусів, а також тим складам, які мінімально шкодять клітинам організму. Варто врахувати, що перед застосуванням складів такого типу настійно рекомендується проконсультуватися з лікарем. Противірусні препарати істотно скорочують тривалість хвороби і помітно полегшують її перебіг. Крім того вони знижують ймовірність розвитку ряду ускладнень і загострення хронічних недуг. Ці ж препарати можуть застосовуватися в якості екстреної профілактики у здорових членів сім’ї.

Від температури, ломоти та іншого негативного самопочуття

Зазвичай одним з перших проявів хвороби стає підвищення температури тіла. Для її зниження найчастіше застосовують такі препарати, як Парацетамол, Аспірин або Ібупрофен. Всі ліки такого типу чудово знижують температуру, усувають головний біль, а також хворобливі відчуття в м’язах або горлі. Максимально безпечним з перерахованих медикаментів прийнято вважати Парацетамол (Калпол, Панадол, Ефералган та ін.). Його можна придбати у вигляді таблеток, суспензій, крапельок і свічок. Варто враховувати, що передозування препарату може сильно нашкодити здоров’ю, тому потрібно в точності дотримуватися вказівок в інструкції. Аспірин є найбільш відомим лікарським препаратом, використовуваним в терапії грипу та застуди. Його можна купити лише у вигляді різного роду таблеток. Дітям такі ліки не дають, так як це загрожує серйозними ускладненнями. Препарат також має ряд протипоказань. Ібупрофен також використовується як жарознижуючий і знеболюючий. Його дають навіть діткам до року, але під спостереженням лікара і по його приписом. Вважається, що такий засіб переноситься краще, ніж Парацетамол, так як не провокує подразнення слизових шлунка. Проте іноді він може провокувати запаморочення.

Кашель

Існують препарати, які покликані повністю придушити кашльовий рефлекс. Така необхідність може виникнути при особливо сильному сухому кашлі, який не дає спати і жити. Це наркотичні препарати типу Кодеїну, які виписує лікар, і ненаркотичні засоби – Лібексін, Синекод, Глаувент. Останні вважаються не сильно ефективними, але купити їх можна і без рецепта. Часто кашель лікують і з використанням засобів периферичної дії, начебто Амброксола, Бромгексину і Ацетилцистеїну. Вони є більш безпечними і часто призначаються діткам.

Нежить

Лікування нежиті може здійснюватися з використанням різних лікарських складів. Це можуть бути судинозвужувальні препарати, наприклад, Нафтизин, Санорин, Фармазолин і ін. Їх можна використовувати не часто і не довго, так як вони хоч і ефективно усувають симптоматику, але здатні викликати звикання. Існує також ряд більш безпечних і досить ефективних складів, серед яких Аквамаріс (морська вода для промивань і зрошень), а також Пиносол (лікарські трави і масла) і ін.

Біль у горлі

Для усунення хворобливих відчуттів в горлі можуть застосовуватися різні ліки місцевої дії. У ролі таких можуть виступати аерозолі, пастилки, різні льодяники і таблетки для розсмоктування. Найбільш відомими препаратами такого типу є спреї Інгаліпт, Каметон, Камфомен, а також Гексорал і Стопангін. Що стосується таблеток для розсмоктування, але найпопулярнішими з них є засоби з лінійки Стрепсілз. Також у продажу є льодяники Фарінгомед, Колдрекс Ларі плюс і т.п. Які мають фруктові смаки і непогано підходять для діток, які досягли певного віку.

Застуду цілком можна вилікувати своїми силами. Однак консультація лікара ніколи не буде зайвою, а в деяких ситуаціях без неї і зовсім не обійтися.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: