Є проблеми, про які не хочеться говорити, однак, якщо впритул не зайнятися їх вирішенням, то дуже скоро про них дізнаються всі. Грибок ніг – одна з таких проблем. Якщо не запобігти або вчасно не зупинити його розвиток, то ви будете відчувати серйозний дискомфорт, а навколишні цілком зможуть здогадатися про вашу делікатної проблеми по неприємного запаху ваших ніг і взуття.

Перш за все, давайте визначимося, з чим саме доведеться мати справу. Грибок – це не просто проблема, що заподіює незручності, це серйозне захворювання організму, симптомами якого стають почервоніння уражених ділянок шкіри, свербіж, лущення, утворення тріщин. Говорячи про грибку ніг доцільно розділити проблему на 2 частини: грибок шкіри ніг і грибок нігтів і пам’ятати, що друга проблема є логічним продовженням першої.

Грибок ніг – причини і лікування

Нерідко грибок ніг називають хворобою спортсменів. Втім, помилково вважати, що цього захворювання схильні виключно спортсмени – ним можуть захворіти всі, хто роззувається в громадських місцях (включаючи сауни і готелі), використовує чужий рушник або взуття, носить закрите взуття, яка провокує рясне потовиділення, контактує з побутовими хімічними засобами і т.п. Як бачите, причин виникнення захворювання дуже багато. Як же вберегтися?

Тримайте ноги в сухості. Підберіть зручне взуття, що дозволяє ногам дихати, відмовтеся від синтетичних шкарпеток на користь бавовняних – в них ноги будуть не так сильно потіти.

Мийте ноги як мінімум 2 рази на день. Використовуйте зволожуюче мило, яке не буде сушити шкіру.


Доглядайте за своїми ніжками – користуйтеся спеціальними косметичними засобами: тальком, гелем, поживними і зволожуючими кремами.

Частіше ходіть босоніж і грійте ніжки на сонечку – грибок не терпить впливу ультрафіолету.

Дбайте про особисту гігієну – дезинфікуйте ванну, часто і ретельно періть рушники і шкарпетки в гарячій воді, не носіть довго одну і ту ж пару взуття.

Використовуйте протигрибковий лак для нігтів – захистити нігті від грибка простіше, ніж боротися потім з його наслідками.

Але як же бути, якщо підступний грибок все ж прорвав ретельно вибудовану оборону?

Не старайтесь замаскувати проблему – починайте лікуватися при появі перших же симптомів.

Приймайте ванни для ніг. Використовуйте для цієї мети теплу воду з добавками (чорний чай – близько 6 пакетів на таз, бетадин – аптечний препарат протигрибкової дії тощо).

Використовуйте протигрибкові препарати. На ніч можна вибрати щось у форматі крему, а ось вдень зручніше віддати перевагу рідким або порошковим засобам. Підбирати препарати потрібно індивідуально – проконсультуйтеся з лікарем або підберіть самі, прислухаючись до своїх відчуттів.

Ретельно продезінфікуйте взуття тальком або спеціальними ультрафіолетовими лампами. Інакше вилікувавшись, ви відразу ж «підчепите» грибок знову.

Насамперед, потрібно пам’ятати, що боротьба з грибковими захворюваннями ніколи не буває швидкою – тут, як ніде, важлива систематичність і терпіння пацієнта. Ні в якому разі не опускайте руки – ця не та проблема, перед якою треба пасувати .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.