Як вилікувати суху мозоль?

Мозолем називають ущільнення на поверхні шкіри, що утворилося за рахунок наростання шарів шкіри в результаті носіння незручного взуття або постійного тиску на верхній шар шкіри. Розрізнять мозолі на руках і на ногах. Також ділять мозолі на сухий і мокрий.

На руках мозолі найчастіше утворюються від переноски вантажів або роботи без захисних рукавичок, а на ногах від незручної колодки або взуття малого розміру. Дівчатам частіше притаманні мозолі на ногах, ніж хлопцям, так як: чого не зробиш заради краси? Ось і виходить, що жінки вибирають взуття не під зручності і комфорт, а за зовнішніми складовим, а потім доводиться лікувати мозолі.

Для того, щоб лікувати мозоль, потрібно відразу ж встановити причину і, якщо вона полягає в незручному взутті, то, першим ділом, позбутися незручного взуття. Потім слід виявити, яка у вас мозоль. Якщо мозоль мокра, то можна побачити деяку кількість рідини під шкірою. Від такої мозолі позбутися буде набагато простіше. Вона може пройти і сама. Але все ж щоранку перед тим, як взути взуття, потрібно, як мінімум, наклеювати пластир на мозоль.

Якщо мозоль лопне, то в ранку може потрапити інфекція, а пластир запобіжить зараження відкритої рани. Ні в якому разі не випускайте рідину з мозолі самі! Так як зможете занести інфекцію, і потім треба буде лікувати вже не мозоль, а хвороби більш важкого характеру.

Якщо мозоль суха, то ви побачите щільне накладення шарів шкіри один на одного і характерний жовтуватий відтінок. Найчастіше така мозоль має стрижень, через якого з’являються больові відчуття, що заважають спокійно жити.

При лікуванні сухої мозолі можуть використовуватися такі засоби:

  1. Медичні препарати;
  2. Лазерна хірургія;
  3. Народна медицина;
  4. Салонне видалення;
  5. Кріотерапія.

Якщо розглядати медичні препарати, то слід виділити саліцилову мазь, яка добре розм’якшує мозоль для подальшого видалення. Також добре можуть допомогти і медичні пластири, які наклеюються на мозоль на 2-3 дні. Ефективні і спеціальні гелі та креми.

Лазерна терапія, як і кріотерапія, застосовуються тоді, коли всі інші засоби виявилися неефективними. Лазерна терапія полягає у впливі на мозоль лазерним світінням, після якого омертвілі клітини легко піддаються видаленню, а кріотерапія знаменита своїм “крижаним ефектом”. На мозоль впливають низькими температурами, при яких відмирають клітини. Дія кріотерапії, як і лазерної терапії, здійснюється лише локально і під наглядом фахівців.

Народні методи позбавлення від мозолі включають в себе цілий спектр лікування картоплею, цибулею, лимоном і всім тим, чим так багата матінка-природа. Суть цього методу полягає в тому, що на уражену поверхню шкіри накладають цибулю, картоплю, лимон, перемотують бинтом або лейкопластиром, а потім залишають так на 2-3 дні. Після зняття смужки необхідно почистити пемзою розм’якшити шкіру.

Салонна терапія полягає у видаленні мозолі за рахунок апаратного педикюру. Проте варто пам’ятати, що мозоль може видалити тільки фахівець, який володіє бором (спеціальний пристрій для зняття мозолі і шліфовки ураженої ділянки шкіри). Найчастіше для маленьких мозолів такої одноразової процедури цілком достатньо, проте якщо мозоль велика і досить стара за часом, то потрібно звертатися вже не в салон, а до лікаря в поліклініку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: