Як виміряти вологість повітря?

Сучасні люди, що приділяють підвищену увагу своєму здоров’ю, все частіше замислюються про показники вологості повітря в будинку. Вважається, що вологість повітря позначається на самопочутті людини, особливо коли мова йде про маленьких дітей. Прийнято вважати, що норма вологості в будинку має коливатися в межах від 30% до 60%.
 
Коли в кімнаті проживає малюк – показник вологості повітря повинен варіюватися – від 50% до 70%.
 
Надмірно сухе повітря призводить до висихання слизових оболонок (страждають очі, дихальні шляхи, носоглотка), що часто призводить до зниження імунітету, підвищеної стомлюваності і погіршення стану шкіри. Надмірна вологість у квартирі здатна провокувати загострення таких захворювань, як астма, алергія, риніти різного походження.
 

Вимірюємо вологість
 
Дізнатися вологість в приміщенні можна декількома способами. Найпростіше купити в магазині спеціальний вимірювальний прилад, під назвою «гігрометр», принести його в будинок, і через кілька хвилин перевірити його свідчення.
 
З «підручних» способів, що допомагають виміряти вологість у квартирі, варто згадати найбільш поширений: Беремо ємність з водою, ставимо в холодильник. Коли вода охолоне, ставимо стакан в центр кімнати, і спостерігаємо. Запітніння зникло за 5 хвилин – повітря сухе; запотівання посилилося, течуть струмки води – вологість висока. В інших випадках можна говорити про помірну сухості повітря.
 
Якщо квартира взимку обігрівається центральним опаленням – повітря в приміщеннях висушується. Провітрювання приміщень за допомогою відкривання навстіж вікон, також сильно знижує вологість повітря.
 
Збільшити вологість повітря можна кількома способами. З підручних можна згадати тазики з водою, розставлені по кімнатах, розвішані всюди мокрі рушники, велика кількість живих квітів, акваріум.
 
Насправді ці способи сприяють лише незначного збільшення рівня вологості в будинку, до того ж не завжди вигладять естетично. Тому варто задуматися про цивілізований, сучасному і зручному методі підвищення вологості повітря, покупку спеціального приладу, який так і називається «зволожувач повітря».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Аноним

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :x :x :x :x :x :x :x :x :x :o :grin: :evil: :arrow:

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: