Як вирішити багато завдань одночасно?

Ми живемо в світі, в якому одночасно відбувається мільйон подій. Для багатьох з нас залученість в кілька справ відразу – це спосіб йти в ногу з часом і відчувати, що ми не залишимося позаду.

Але є одна проблема: тільки 2% людей здатні діяти в режимі багатозадачності ефективно. Це означає, що інші 98% з нас бігають як білка в колесі, прагнучи всюди встигнути. Як виявилося, наш мозок не дуже добре пристосований робити більше ніж одну справу за раз. Мозок може “зависнути”, коли стикається з декількома завданнями. Дослідники виявили, що коли ми намагаємося працювати в багатозадачному режимі, мозок швидко перенаправляє свою увагу з одного предмета на інший, замість того, щоб вирішувати питання одночасно.

План дій

Хоча більшість з нас схильні братися за кілька справ відразу, дослідження показують, що людям, яким важко тривалий час концентруватися на одному завданні, швидше за все, буде ще складніше вирішувати кілька завдань одночасно. Але не варто впадати у відчай. Якщо ви готові визнати, що паралельне вирішення декількох завдань не є вашою сильною стороною, спробуйте скористатися порадами, які допоможуть фокусуватися на одній справі без шкоди для продуктивності.

Покладіть трубку. Заблокуйте все, що відволікає вас від роботи – вимкніть телефон, телевізор і все інше, що приваблює вас від того, що вам потрібно зробити.


Складіть план роботи.
Це може бути корисно, якщо ви проводите багато часу за комп’ютером або працюєте на дому. Складіть розклад на день, виділивши в ньому час для кожного запланованого завдання (і не забудьте про перерви для відпочинку і їжі). Таким чином, ви будете знати, що потрібно робити, коли ви сідаєте працювати. До того ж, це допоможе уникнути спокуси посидіти в соцмережах або поговорити із знайомими.

Ставте цілі. Обмірковуйте, що ви збираєтеся зробити, перш ніж почати робити це. Якщо у вас немає чіткої мети, ви можете легко відволіктися. Перед початком вирішення нового завдання потратьте декілька хвилин, щоб розпланувати дії.

Добре поснідайте. Здоровий сніданок допоможе підвищити концентрацію і працездатність.

Медитируйте. Дослідження показують, що заняття східними практиками можуть поліпшити функцію мозку і допоможуть краще зосередитися. Вони також допоможуть зменшити стрес.

Слухайте уважно. Ефективність сприйняття інформації значно знижується, коли ми слухаємо когось і одночасно відповідаємо на СМС, читаємо новини або дивимося веселе відео. Якщо ви розмовляєте з ким-небудь, зосередьтеся тільки на бесіді.

Підтримуйте порядок. Щоб уникнути відволікаючих дій, наведіть порядок у вашому комп’ютері. Залиште на робочому столі тільки потрібні програми та файли. Закрийте програми і документи, які вам не знадобляться.

Робіть перерви. Дослідження показують, що короткі перерви під час виконання роботи допомагають поліпшити увагу.

Читайте. Хочете ще більше порад? Є багато книг, які допоможуть вам розробити стратегії для досягнення більш глибокої концентрації. Поза всяким сумнівом, ці поради допоможуть вам зосередитися на вирішенні однієї задачі. А потім ще однієї. І ще. В кінцевому підсумку ви встигнете зробити більше і відчуєте себе впевненіше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: