Як вирощувати нарциси?

Ця квітка – одна з перших, що радує нас навесні. Вона вражає різноманітністю форм і відтінків, хоча має всього 4 основних кольори: жовтий, білий, абрикосовий і рожевий.

Якщо у вас виникло питання з вибором місця для посадки нарцисів – не морочтесь, вони можуть рости де завгодно, їм комфортно скрізь: і в квітниках, і на галявині під плодовими деревами. Якщо квітники змішані, то для приховування зів’ялого листя нарциса їх доцільно висаджувати разом з квітучими влітку рослинами. Вічнозелені кущі, такі як, наприклад, тис або самшит, створять прекрасний фон для квітки.

Якщо ви вирішили висаджувати нарциси під чагарниками або деревами, то майте на увазі, що не всі відтінки кольорів і квітучих дерев можуть вдало поєднуватися і створювати красиві композиції. Наприклад, жовта форзиція не буде виглядати з жовтими ж нарцисами, тоді як білі квіти складуть прекрасну композицію з квітучим білими квіточками чагарниками ірги або спіреї.

Невибагливим нарцисам підійде будь-яка грунт, аби він добре пропускав вологу, для цього в глинисті грунти додають пісок. Правда, пишного цвітіння від нарциса можна і не дочекатися, якщо посадити його в постійній тіні.

Пересаджувати ці багаторічники потрібно восени. Важливо при пересадці дотримуватися простих правил: на кожну квіткову групу підбирайте від 6 до 12 цибулин певного сорту. Висаджувати потрібно на глибину, що вдвічі перевищує висоту цибулини. Між квітами залишайте інтервал у 2 рази більше розміру цибулини. Полив квітів після посадки зовсім необов’язковий.

Після того, як квіти зів’януть, для збереження енергії для одержання насіння квіти разом з цвітоносом видаляються, тоді як листя не чіпають, для накопичення поживних речовин цибулинами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: