Як вирощувати орхідеї?

Орхідея – примхлива рослина. Однак, знаючи правила догляду за нею, можливо власноруч виростити на підвіконні квітку, яка своєю екзотичною красою нічим не поступиться вихованцям професійної оранжереї.

Орхідея займає одне з перших місць серед вимогливих заморських рослин. Однак не слід боятися її примх. Догляд за орхідеями в домашніх умовах – цілком посильне завдання, якщо ознайомитися з основними правилами їх вирощування перед тим, як придбати квітку.

Догляд за орхідеями, як і за будь-якими рослинами, складається з освітлення, поливу, підгодівлі, пересадки та забезпечення відповідним грунтом.

Читайте також: Як доглядати за орхідеями?

Догляд за орхідеями: освітлення

Грамотне освітлення – один з ключових чинників вирощування орхідей. Від цього безпосередньо залежатиме їхнє цвітіння. Якщо світла виявиться недостатньо, то рослині не вистачить харчування, щоб розвиватися. Якщо ж освітлення буде надмірним, то квітка згорить. В період активного розвитку оптимальна тривалість світлового дня складе 12-15 годин. З листопада по березень недолік природного світла необхідно заповнити штучним. Можна скористатися, наприклад, люмінесцентними лампами. При недостатньому освітленні листя орхідеї набувають темний колір, а при надмірному – жовтий з бурими вкрапленнями. Таким чином, правильно доглядати за орхідеями можна, керуючись їх зовнішнім виглядом.
орхідея

Як поливати орхідеї

Наступний, не менш важливий фактор – полив. У природних умовах орхідеї рідко знаходяться у воді, тому вони не виносять застою. Крім того, через велике розмаїття видів орхідей, кожна з них має свої вимоги. Догляд за орхідеями в домашніх умовах повинен по максимуму відтворювати ці природні потреби.

Також при поливі необхідно враховувати температуру повітря, кількість сонячного світла, рівень вологості повітря і об’єм горщика. Для орхідей не так страшно пересихання, як перезволоження. У першому випадку рослина зморщиться, а в другому – почнуть темніти і загнивати коріння, що може призвести до загибелі квітки.

Рясно поливати орхідеї потрібно тільки в період активного росту і цвітіння. Оптимальна кількість поливів складе 2-3 рази на тиждень. Доглядати за орхідеями в цей сезон потрібно, спираючись на ступінь сухості грунту. Вода повинна бути кімнатної температури або злегка теплою. Взимку і в періоди після цвітіння надходження вологи слід скоротити.

Підживлення орхідей

Догляд за орхідеями включає в себе також і правильну підгодівлю. Її потрібно проводити тільки у вегетаційний період. З цією метою використовуються строго спеціалізовані засоби. Ні в якому разі не можна удобрювати орхідеї сумішами, призначеними для інших квітів. Спеціальне добриво потрібно купити в квітковому магазині і розвести у воді відповідно до інструкції на упаковці. Підживлення вкрай важливе для цвітіння, тому в цей період орхідею потрібно удобрювати раз на два тижні.

Грунт для орхідей, горщики

Грунт для орхідей-епіфітів повинен складатися з кори, вугілля, моху, глини, пробки, натуральних волокон і крупного піску. Такий субстрат відрізняється рихлістю і нездатністю перезволожувати, що дуже важливо для орхідей. Роль горщика можуть грати кошики і кашпо з дроту або навіть сітки.

Грунт для наземних орхідей складається з того ж субстрату, що і для епіфітів, тільки більш подрібнений і з домішкою землі, це дозволить йому добре тримати вологу. Наземні орхідеї бажано садити в прості пластикові контейнери з гратчастим дном, що дозволить воді безперешкодно стікати після поливу. Бажано, щоб контейнер був прозорим. Це дозволить стежити за станом кореневої системи квітки. При бажанні контейнер можна помістити в більш красивий горщик, або підвісити в кашпо.

Догляд за квітучої орхідеєю

Багатьох цікавить питання, як доглядати за орхідеями під час цвітіння. У цей період важливо надати рослині достатню кількість вологи, мінералів і прямих сонячних променів. Дуже важливо підтримувати високий рівень вологості навколо квітки. Для цього листя і повітряні коріння слід зрошувати з пульверизатора теплою водою. При необхідності цю процедуру потрібно повторювати кілька разів на день, однак, стежити за тим, щоб квітка встигла просохнути до ночі.
орхідея 2
Орхідеї люблять вологість повітря на рівні 60-80%. У цей період рослина потребує великої кількості свіжого повітря. Тому правильний догляд за орхідеями під час цвітіння включає в себе регулярне провітрювання приміщення. Орхідеї люблять циркуляцію повітря, однак, потрібно уникати сильних протягів. Важливим фактором для гарного цвітіння орхідей є добові коливання температури. Оптимальна денна температура повітря становить 18-27˚С, а нічна – 13-24˚С. Іноді, рослини, звиклі до високих температур повітря, спеціально переносять у прохолодні місця. Це стимулює викид квітконосу.

Що робити, коли орхідея відцвіла

Також необхідно торкнутися питання як доглядати за орхідеями після цвітіння. Коли рослина відцвіла, і квітконіс почав в’янути, не потрібно тут же його обрізати. Справа в тому, що ще довгий час після цвітіння квітконіс живить рослину своїми соками. Тільки тоді, коли квітконіс стане повністю жовтим, можна сміливо його обрізати. В цілому догляд за орхідеями після цвітіння досить простий. Потрібно скоротити надходження вологи і добрив. Якщо рослину пересаджують, то цвітіння може не спостерігатися близько року.

Пересадка орхідей

Пересадку орхідей необхідно робити тоді, коли листя виходять за межі горщика по ширині. Бажано робити пересадку між стадіями активного росту. Необхідно з обережністю витягти рослину зі старого горщика, прагнучи не поранити коріння. Потім по максимуму зняти з коренів старий грунт, і обрізати сухе або гниле коріння. Новий контейнер повинен бути на два розміри більше попереднього. Його дно засипається свіжим субстратом, потім туди поміщається орхідея, а решту обсягу досипається грунтом. Міжкореневий простір не потрібно утрамбовувати землею. Субстрат повинен бути пухким. Після пересадки квітку потрібно злегка полити і поставити в прохолодне місце на 3-5 днів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: