Як вирощувати розсаду?

Для когось вирощування розсади – це приємна робота і задоволення. Для інших – це просто складова дачного сезону. Безсумнівно одне: багато культур не дадуть хорошого врожаю без разсадного забігу. Саме тому важливо не допускати помилок, адже хороша здорова розсада – це запорука високих врожаїв.

Головне – насіння

“Яке насіння – таке плем’я”, говорить прислів’я. Перед тим як висівати, насіння треба переглянути на предмет щуплості, ламання. Чи проводити дезінфекцію насіння – кожен вирішує сам. Фахівці не рекомендують проводити всілякі експерименти над насінням. Досить вибрати один спосіб обробки і знезаразити насіння від прихованих інфекцій.

Грунт – це другий важливий показник

Для вирощування розсади грунт повинен бути не важким, не кислим, не мокрим. Він повинен добре пропускати воду, бути помірно пухким і поживним. Адже з перших днів появи маленьких рослин, саме з грунту вони будуть брати необхідні речовини для росту. При приготуванні своїх земельних сумішей краще їх додатково продезінфікувати (марганцівкою, внести препарат триходермин) або пропарити. Адже такі хвороби, як чорна ніжка, кила, кореневі гнилі, можуть знищити розсаду в короткий термін.

Дружні сходи

Щоб сходи були рівними, і розсада не була вище або нижче, потрібно дотримуватися температуру, вологість грунту і повітря. Посів теплолюбів, а це, в першу чергу: перці, баклажани, томати та квіти, в непрогрітий грунт призводить до одиничних сходів і ослаблення імунітету розсади.

Період росту розсади

У цей час важливим буде правильна освітленість. Розсада, що вирощується у ранні терміни, обов’язково вимагає додаткового підсвічування. Температура, при якій вирощується розсада, також повинна враховуватися. Наприклад, для сходів перців температура повинна бути 25-28С, для капусти білокачанної 18-20С, для кольорової капусти 20-22С. Сприятливий температурний режим для росту розсади буде вже іншим.

Важливо враховувати і густоту вирощування розсади. Щодня малюки додають у рості, і треба забезпечити їх площею живлення. Наприклад, для розсади капусти достатньо всього 5х6 см, для томатів 9х9 см, а перці будуть задовольнятися площею 8х8 см.

Правильно проведені підгодівлі підуть на здоров’я будь-якій розсаді. Краще застосовувати рідкі або розчинні у воді складні добрива.

Пікіровка

Проводити пікірування розсади важливо вчасно. Але такі культури, як огірки і кабачки, її взагалі не виносять. При пікіруванні перців і баклажанів відбувається затримка в рості. Вони виявляють упертість і можуть відставати в рості від перців, вирощуваних з насіння в горщиках без пікіровки. А ось томати та айстри від додаткової пікіровки стають ще міцнішими.

Профілактика захворювань

Розсаду треба періодично оглядати. При перших ознаках хвороби, рослини видаляють разом з грунтом. На це місце підсипають новий грунт і всі рослини обробляють біопрепаратами або потрібним фунгіцидом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: