Як вирощувати зелень в домашніх умовах?

Свіжу зелень до столу можна вирощувати в домашніх умовах цілий рік. На підвіконні прекрасно ростуть петрушка, кріп, базилік, м’ята, цибуля, салат та інші рослини. Існує кілька секретів успішного вирощування зелені.

Для отримання свіжої зелені в домашніх умовах вибирайте ранньостиглі сорти низькорослих рослин, які мають короткий термін дозрівання. В якості ємностей для вирощування використовуйте ящики (дерев’яні, пластикові), контейнери, горщики, вазони, стаканчики від молочних продуктів і т.п. У велику ємність можна садити кілька видів рослин, наприклад, кріп, селера, петрушку.

Для вирощування зелені складайте грунт з торфу, землі, тирси, піску в рівних пропорціях. Грунт можна придбати в спеціалізованому магазині. В якості дренажу на дно ємності покладіть керамзит або камінчики.

Зелень петрушки в домашніх умовах отримують вигонкою з корінців або посівом насіння в грунт. Посадковий матеріал можна купити в овочевих відділах магазинів. Вибирайте для посадки здорові коренеплоди з верхівковими бруньками, без ознак в’янення, які мають середній розмір і вагу 30-60г.

Зволожте грунт і висадіть коренеплоди рядами через 2-3 см. Верхівки повинні бути прикриті землею. Занадто довгі корінці садіть похило або попередньо обріжте.

Насіння петрушки попередньо замочіть на добу у воді, а потім посійте на глибину 0,5 см. Залиште ємність з насінням в темному місці до появи паростків. Коли з’являться перші сходи, прорідіть петрушку. Рослини повинні знаходитися на відстані 4 см. Оптимальна температура для вирощування петрушки в домашніх умовах -22-24оС

При поливі стежте, щоб грунт не був надто вологим або сухим. Через 3 тижні після проріджування підгодуйте петрушку універсальними добривами. Урожай зелені, вирощеної на підвіконні в домашніх умовах, отримують вже через 6 тижнів. З кожної рослини зривайте тільки половину листя, щоб воно могло відновитися.

Для одержання зелені висаджуйте в грунт цибулини на відстані 1 см один від одного. Засипте їх шаром грунту товщиною не менше 1 см. Вирощують цибулю на світлі, поливаючи його теплою водою.

Вирощувати кріп в будинку дуже просто. Висійте насіння в грунт, злегка прикривши їх землею, і полийте. Вже через 2 тижні з’являються перші сходи, а через місяць можна можна зривати зелень.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: