Як виростити ананас в домашніх умовах?

Погодьтеся, іноді хочеться екзотики. Наприклад, самому, в будинки виростити ананас на підвіконні. А то все одне і теж цибуля, петрушка, ну або яка-небудь інша звична нам зелень. А тут такий незвичайний фрукт, та ще вирощений своїми руками. Ідея, звичайно досить приваблива, але яким чином реалізувати її на практиці? Це ж не цибуля, його так просто не посадиш! Давайте розберемося, можливо, це чи ні, і що потрібно зробити, щоб мрія стала приємною реальністю.
 
Як виростити ананас в домашніх умовах?
 
Отже, для початку потрібно відправитися в магазин або на ринок за нашим посадковим матеріалом. І тут потрібно фрукт вибрати правильно, тому що благополучне укорінення в багато в чому буде залежати від того, який ананас Ви придбаєте. Тому при здійсненні покупки потрібно бути особливо уважним. Нам потрібні будуть тільки стиглі і міцні плоди, без будь-яких плям гнилі і пошкоджень.
 
Важливий нюанс при цьому: верхівка необхідного Вам екзотичного друга повинна мати яскраво-зелений колір, бути без плям і щільної текстури.

Підготовка до посадки.  Верхівку ананаса необхідно акуратно зрізати біля самої основи супліддя. Зробити це потрібно так, щоб не зачепити м’якоть, якщо м’якоть залишиться, то пізніше, з плином часу, вона може спровокувати появу гнилі. Далі видаляємо за допомогою гострого ножа підставу крони, таким чином, щоб на зробленому Вами зрізі з’явилися круги або крапки, які свідчать про появу кореневих нирок.
 
Наступний крок – це зняття зі стовбура декількох нижніх листків. Слід верхівку обов’язково промити, використовуючи при цьому слабкий розчин марганцівки і після цієї процедури зріз посипати активованим вугіллям (його потрібно попередньо розтовкти). Після проведення всіх цих процедур, залишаємо наш посадковий матеріал на п’ять днів у прохолодному, темному місці. Потім чубчик на чотири сантиметри слід опустити в відстояну воду для пророщування коріння. При цьому нашого «зеленого вихованця» слід добре захистити від потрапляння прямих променів сонячного світла і протягів, накривши його поліетиленовим пакетом.  
 
Час посадки!  Звичайно корені у саджанця з’являються через два тижні, і це означає, що можна приступати до посадки рослини в грунт. Ананас буде «вдячний» Вам, якщо Ви його оселете в земляну суміш, призначену для кактусів і бромелієвих. Не забудьте про дренаж на дні горщика, це обов’язково. При посадці чубка не потрібно його сильно заглиблювати, і присипати грунтом. Цілком достатньо буде посадити його на глибину максимум трьох сантиметрів. Ще одна обов’язкова умова, це обприскування грунту і після цього ананас потрібно буде накрити пакетом або банкою. 
 
Важливі нюанси при догляді. Помірний полив. Достатнє для гарного росту рослини освітлення, але без потрапляння прямих сонячних променів на листя. Постійна температура, яка повинна бути біля позначки 22-25  градусів. Проведення регулярних обприскувань. Підживлення рослини з періодичністю один, два рази на місяць. Систематичне видалення старого висохлого листя.
 
Слід організувати додаткове освітлення взимку і пізньою осінню. Світло має бути не менше восьми годин протягом доби.
 
Посадку рослини слід робити у весняно-літній період.   Дотримуючись цих правил, я думаю, Ви без зусиль зможете вирішити проблему – як виростити ананас в домашніх умовах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: