Як виростити бонсай?

Якщо купувати бонсай в магазині в готовому вигляді, то це досить дорого. Але витрачатися зовсім не обов’язково. Ми постараємося вийти з цього положення самостійно і виростити бонсай у себе вдома своїми силами. Що для цього нам буде потрібно, і які рослини нам підійдуть?  

Вирощуємо бонсай в домашніх умовах.   

Отже, починаємо з рослини. Вам потрібно знайти однорічний, міцний саджанець фікуса, можна взяти толстянку або якесь цитрусове деревце особливо не вимогливе до догляду.  

Горщик для посадки нам знадобиться широкий, але при цьому не глибокий. Отвори, призначені для відтоку води в ньому повинні бути великими. У горщик укладаємо попередньо дренаж, товщина якого повинна бути сантиметра два або три. Поверх дренажу насипаємо суміш дернової землі змішаної з піском (співвідношення цих компонентів 1:1).

Горщик для посадки підготували, далі приступаємо до підготовки саджанця. Для цього коріння саджанця потрібно підрізати на одну третину і загнути їх акуратно в сторони, щоб вони без проблем помістилися в горщик. Деревце садимо в горщик, при цьому кореневу шийку залишаємо відкритою. Коли пройде місяць після посадки нашого бонсая, саджанець обрізають на висоту формування майбутнього штамба (тобто ствола, де починаються перші гілки). Коли з цього зрізу виросте побіг, його теж слід обрізати, але вже но одну третину. І так потрібно робити, поки деревце не вирости до потрібної Вам висоти. Обрізати потрібно всі гілки, які виходять за межі крони, а також і пагони, які відростають від штамба. 

Бонсай потрібно пересаджувати в новий грунт кожні два роки. При пересадці коренева система і крона знову коротшають на дві третини. Для додання декоративного вигину всьому стовбуру або гілочкам нашого деревця, їх слід обмотати дротом, і таким чином надати їм потрібний напрямок. Дріт знімається через півроку.

Воду, призначену для поливу бонсай потрібно брати теплу і поливати потрібно стільки, щоб вода витекла з отворів у днищі квіткового горщика. При цьому стежите, щоб в горщику грунт був вологим, не менше 40-ка відсотків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: