Як виростити дуб?

Дуб – могутнє дерево з густою розлогою кроною. Воно може стати головною прикрасою дачної ділянки або двору приватного будинку. Виростити дуб можна самостійно з жолудя.

Зберіть жолуді під здоровим і красивим дубом. Найкраще це робити в середині осені, коли жовте листя на дубі ще не до кінця облетіло. Зрілі жолуді повинні бути жовтувато-коричневими з невеликим зеленим відтінком. Капелюшок повинен легко зніматися з плоду.

Наберіть воду в таз і опустіть в неї жолуді. Всі спливли жолуді викиньте – вони зіпсовані і не дадуть паростків. Решта жолуді вийміть з води і висушіть.

Візьміть пластиковий пакет і приблизно наполовину заповніть його деревною стружкою і мохом в рівних обсягах. Така суміш буде добре утримувати вологу. Жолуді помістіть в пакет і приберіть його в холодильник. При постійної вологості і температурі +4 градуси жолуді будуть перебувати в стані сплячки. Якщо ви будете їх зберігати при кімнатній температурі, вони просто висохнуть і загинуть.

Регулярно перевіряйте жолуді в холодильнику. Через 40-50 днів зберігання повинні з’явитися корінці. Посадіть пророслі жолуді в окремі горщики або контейнери. Використовуйте якісний садовий грунт. Полийте посадки. Слідкуйте за тим, щоб земля не висохала. Горщики з паростками розмістіть на самому освітленому підвіконні.

Висадіть розсаду навесні у відкритий грунт. Відповідний кандидат для пересадки повинен бути ростом 10-15 см. У такої рослини повинні бути здорові дрібні зелені листочки, біле коріння і добре  розвинений основний корінь. Висаджуйте дуб в добре освітленому місці подалі від трубопроводів та ліній електропередач.

Підготуйте місце. Зніміть шар землі в колі діаметром близько метра. Перекопайте грунт на глибину 25 см, щоб не залишилося великих грудок землі. Якщо земля суха, полийте її.

Викопайте ямку, глибина якої повинна бути рівна основним коренем саджанця. Пересадіть дубок. Акуратно засипте яму землею і злегка утрамбуйте. Полийте рослину. Землю навколо дуба викладіть шматочками кори, щоб вона залишалася вологою, а бур’яни не проростали.

У суху погоду молодий дуб необхідно поливати. Якщо на ділянці є кролики, деревце необхідно обгородити спеціальною сіткою або невеликим парканом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: