Як виростити гранат в домашніх умовах?

В результаті неодноразових спроб люди навчилися вирощувати вдома на підвіконнях майже будь-які екзотичні фрукти і ягоди, в число яких увійшов і гранат і сьогодні ми з вами поділимося інформацією як виростити гранат в домашніх умовах і навіть отримати плоди. 
 
З точки зору ботаніків, гранат є ягодою, як і кавуни. Але попри все, цей плід з досить щільною і шкірястою шкіркою називають звичайним фруктом. Зростає він на чагарниках, які цвітуть червоним, рожевим і білим кольором. У природі висота даних чагарників не перевищує п’яти метрів. А в зимових садах дерево граната не росте вище 1,5 метрів. Якщо ви вирішили виростити гранат в будинку, то за чагарником доведеться ретельно доглядати, інакше він зможе перетвориться на вічнозелену рослину і не даватиме плодів.
 
Для того, щоб виростити гранат в домашніх умовах необхідно мати насіння з цих плодів. Можна брати навіть ті, які є в покупних гранатах, але майте на увазі, що великих плодів навіть з такого насіння чекати не варто, максимальний розмір плода, який можна виростити при дотриманні всіх необхідний умов не перевищує розмір м’ячика для пінг-понгу.
 

Як виростити гранат з кісточки в домашніх умовах
 
Перед тим як приступити до посадки, насіння необхідно замочити на кілька днів, при цьому воду в якій вони будуть стояти потрібно міняти щодня. Садять кісточки граната у великий горщик. Це досить зручно, так як дерево не доведеться пересаджувати при досягненні певної висоти. В якості грунту краще всього використовувати самостійно приготовану суміш, до складу якої входить пісок, перегній і земля. Можна посадити відразу кілька насінин в один контейнер і після появи кількох справжніх листочків (перші лисяча будуть майже круглі, а справжні листочки матимуть витягнуту форму) розсадити найміцніші з них в окремі горщики.
 
Поливати насіння граната доведеться дуже часто, але умірено (головне не давати пересихати поверхні грунту). До того ж, для його поливу бажано використовувати тільки відстояну воду. Як тільки гранат покаже перші паростки відразу потрібно змінити графік поливу. Маленьке дерево потрібно поливати щодня, при цьому доведеться обприскувати його листя.  У процесі вирощування граната не варто забувати про світло і температурний режим.
 
Чагарники цього роду дуже вимогливі до світла. Влітку їх можна виносити на вулицю, щоб листя дерева попадали під прямі промені сонця, а взимку його тримають в приміщеннях, де температура не перевищує +10 градусів. Правда в холодну пору року гранат потребує додаткового підсвічування, яке можна організувати за допомогою звичайної настільної лампи. З настанням зими багато чагарників скидають листя на певний термін. Якщо ж дерево не пізнало різких змін температурного режиму, то воно не стане скидати своє листя на зиму.
 
Що б сформувати товстий стовбур і багату крону рослині регулярно потрібно прищипувати верхівки, даючи таким чином розвиватися гілках і потовщуватись основному стовбуру.
 
Головною причиною, яка може вплинути на зростання чагарнику є кореневий рак і сіра гниль. Ці хвороби здатні не тільки вразити листя і стовбур дерева а й знищити його повністю. Не менш небезпечними вважаються і паразити, які можуть оселиться на листках граната. Особливий шкоду здатні завдати павутинні кліщі і щитівки. На щастя, боротися з ними дуже легко. Адже в наш час існує безліч засобів, завдяки яким можна знищити будь-яких паразитів, не пошкоджуючи рослини.
 
Часто саме гранат використовують в мистецтві бонсай  так як його товстий стовбур і об’ємну крону можна легко формувати в мініатюрне деревце. Кажуть що бонсай з граната вирощують в основному чоловіки, адже для них міцне дерево це символ чоловічої сили. Саме тому вони стверджують, що виростити гранат в домашніх умовах може тільки мужній і терплячий чоловік.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: