Як виростити грецький горіх?

Рослини, як відомо, розмножуються насінням, а насіння грецького горіха – це ті самі горіхи, які ми використовуємо в їжу. Виростити дерево з насіння не так складно, як здається. Для цього потрібно тільки бажання і час.

Як проростити грецький горіх? Спочатку треба підготувати посадковий матеріал, тобто відібрати якісні насіння (плоди), висушити їх і зберегти.Якісне насіння – це горіхи з яскраво вираженими сортовими якостями. З усіх зібраних горіхів відбирають самі великі, рівні, що не мають ніяких пошкоджень.Для підготовки горіхів на насіння потрібен пісок.

До того, як почати безпосередню підготовку до посадки, горіхи зберігають у сухому і прохолодному приміщенні. За 12-14 тижнів до посадки горіхи поміщають в ящик з вологим піском, де й витримують при температурі не більше +7 градусів. Важливо стежити за тим, щоб пісок завжди був вологим.Забезпечити оптимальний температурний і вологісний режим може підвал або льох.

Важливо не тільки знати, як проростити грецький горіх. Не меншу значимість мають питання про те, для чого це потрібно і яким може бути результат. На жаль, гарантії, що з насіння виросте дерево, плоди якого будуть ідентичні тим, що ростуть на материнському рослині, не може дати ніхто.

Цікавий факт: деколи з посадженого горіха виростає дерево, що дає набагато більш якісні плоди, ніж ті, які були використані для посадки. Однак це трапляється вкрай рідко, а для того щоб дізнатися, яким буде результат, треба чекати роки.

У теплі зими горіхи проростають самостійно. Насіння падають з дерева і чудово зберігаються в грунті,проростаючи навесні молоденькими саджанцями.

Якщо горіхи проростають самостійно, то виникає резонне запитання:навіщо всі ці складнощі? Навіщо слідувати рекомендаціям про те, як проростити грецький горіх, займатися відбором, висушуванням, зберіганням і пророщуванням?Потім, щоб виростити той сорт, який хочете завести на ділянці ви, а не той,який подарує вам дерево з сусідської ділянки. Потім, щоб не втрачати рік, а той кілька, в очікуванні такого подарунка – адже невідомо, яка буде зима і чи проростуть, чи закотився у затишний куточок горіхи.

Через те, що велика вірогідність отримати зовсім не те, що очікуєш,вирощені з насіння горіхи, як правило, використовуються в якості підщепи. Для того щоб отримати стовідсотковий результат, на підщепу прищеплюється гілочка плодоносного горіха. Щеплення – захід трудомісткий, воно вимагає знань, терпіння, акуратності. Якщо ви не хочете освоювати цю науку, простіше буде купити щеплений саджанець.

В кінці квітня або на початку травня горіхи виносять з підвалу і висаджують у відкритий грунт. Їх укладають на ребро в підготовлені борозенки або ямки глибиною до десяти сантиметрів. Чому на ребро? Тому що в цьому випадку після проростання корінці відразу почнуть розвиватися в потрібному напрямі.

Через рік ви зможете пересадити грецький горіх на постійне місце. Саджанці, отримані з насіння,краще висаджувати там, де потрібно просто забезпечити тінь або захист від пилу – наприклад, з боку дороги, так як сильно сподіватися на отримання доброго врожаю не доводиться, але й виключати те, що плоди будуть високосортним, теж не можна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 2
  1. Стас

    Ярославе, щось в ґрунті попідгризало. Або ж можливо дуже сухе літо+бур1янів не було, які б давали затінок. Якщо ґрунт не підходить для горіхів – вони все одно в ньолму проростуть, але пізніше в рості гальмуватимуться. Відповів автор блогу “Бокоплідні горіхи”
    Горіх. Як здійснити Пророщення Плодів? Коротко тут без реклами:
    https://picua.org/image/gorih-proroshennya.xs2MQf

  2. Ярослав

    після проростання горіхів я висадив їх на грядку,через деякий час коли вони досягли висоти 5-10 см.горіхи почали сохнути.Яка причина висихання горіхів я незнаю.Якщо ви знаєте щось по цьому випадку прошу написати.З повагою Ярослав.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: