Як виростити грушу? Посадка і догляд за грушею.

Фігуристи соковиті плоди груші – одночасно і солодкі ласощі, і прикраса столу, і ефективний засіб для підтримки здоров’я. Виявляється, груша може впоратися з букетом настільки різних захворювань, як параноя, ГРЗ та простатит.
 
Ось тільки погано у садівників вдається «лісова красуня». Не встигли дерева оговтатися від минулих морозів, так і цього року врожаї знову скромненький. А все через те, що не можуть догодити рослині.
 
Сильно не забивайте голову коли садити груші – без різниці навесні або в середині осені. Головне куди. Груша – одна з найбільш світлолюбних культур, і в тіні квіткові бруньки у неї не формуються.
 
Дуже важливі для гарного врожаю. Сенс грушової обрізки в тому, щоб влітку кожен листочок «купався в променях сонця», особливо вранці, коли всі процеси в листках йдуть дуже активно. Якщо ні – прорідити, коли йде закладка квіткових бруньок на майбутній рік.
 
Потрібно видаляти всі гілки, що ростуть усередину крони. Але якщо гілка добре освітлена і не заважає іншим, її цілком можна залишити.

Поливають особливо рясно молоді дерева. Зверніть увагу купуючи саджанці – на корені, які являють собою, три-чотири штиря, що стирчать – це і є коріння. Тому перший рік груші не поливайте, а топіть раз в 1-2 тижні проливаючи грунт на метр.
 
Садіть їх тільки парами (різних сортів, в один час квітучих). Самоплодні сорти у груші рідкість, та й вони дають завжди більший урожай за наявності сортів – запилювачів.
 
Але буває, що є тільки одне вільне місце (грушу не можна саджати занадто тісно і в затіненні). Тоді виручать щеплення. Головне, щоб ваше дерево було здоровим, з неушкодженою корою. Використовуйте тільки вільно розташовані в кроні гілки, що відходять від стовбура не під гострим кутом (інакше вони від урожаю обломляться).
 
Прищеплюючи на одне дерево сорти з різними термінами дозрівання, їх краще розміщувати ярусами: у нижній частині крони – літні, у верхній – пізні.
 
На молодих посадках урожай яблук і груш чомусь односторонній: з південно-західного боку – «густо», а з північно-східної – «порожньо». Це напевно вплив сильних вітрів, які відзначалися в період цвітіння садів. Пошкодження квіток можуть бути пов’язані з більш низькою температурою з незахищеною від вітру боку або з його висушують впливом на рильця маточок, внаслідок чого вони не сприймають пилок і не зав’язуються.
 
Груші пожовкли. Це, швидше за все, захворювання, яке називається хлорозом яблуні та груші. Воно буває викликано лужною реакцією грунту, а правильніше сказати – недоліком у грунті заліза на лужних грунтах.
 
Хлороз починається з побіління і пожовтіння верхівок листя. Потім листова пластинка жовтіє цілком або на ній з’являються жовті плями між жилками. Такі листи поступово засихають і опадають. Перевірити правильність цього діагнозу можна так: якщо берізка польова, кульбаба, лобода та інші рослини мають незвичайну світло-жовте забарвлення – це показник загальної непридатності ділянки для успішного розвитку плодово-ягідних культур.
 
При незначних ознаках хлорозу рослинам можна допомогти – обприскати їх 2 %-вим залізним купоросом. Звичайно через 10-15 днів після цієї процедури ознаки хлорозу зникають і листя зеленіють. Але такий вплив дуже короткочасний. Тому необхідний комплекс заходів, що поліпшують грунт. Зокрема, не можна вносити добрива, що дають лужну реакцію (азотнокислий натрій, азотнокислий кальцій, а також свіжий, неперепрівший гній ). В якості азотних добрив рекомендується вносити сульфат амонію та азотнокислий амоній, а гній – тільки добре перепрілий.
 
Раптом все осипалося. Цього року весь урожай раптом миттєво осипався днів на 10 раніше. Винна знову-таки посуха – грунтова і атмосферна. Нестача води прискорює утворення видільного шару в основі плодоніжки, а сухість повітря підвищує випаровування води рослинами. В результаті дерево змушене скидати з себе непомірну тягар у вигляді врожаю, щоб вціліти самому в екстремальних умовах.
 
Навіть у садах з поливом може бути різке скидання врожаю, якщо зволоження нерівномірне. Крім того, полив вже пересушеної грунту викликає розтріскування плодів з подальшим їх загниванням та іншими «принадами». Тому намагайтеся підтримувати постійне грунтове зволоження якими доступними способами. У посушливу погоду починайте збирати урожай при перших ознаках осипання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: